Головна/Біль в попереку, ногах і проблеми з сечовипусканням можуть бути симптомами раку простати
11.04.2024

Біль в попереку, ногах і проблеми з сечовипусканням можуть бути симптомами раку простати

Простата або передміхурова залоза – це залоза, яка розташована під сечовим міхуром, попереду від прямої кишки, розміром, приблизно, з волоський горіх або каштан, браслетом облягає сечовивідний канал.

Простата бере участь в репродуктивної функції чоловіка – перенесення сперматозоїдів. Під час еякуляції сперматозоїди піднімаються в простату і змішуються з виділеної цією залозою простатичної рідиною. Цей спеціальний секрет зберігає сперматозоїди живими до моменту їх викиду назовні. Сім’явиверження відбувається через сечовипускальний канал після скорочення простати.

Ще одна властивість простати – здатність утримувати сечу, тобто – забезпечення нормального сечовиділення.

Диагностирование рака простаты

Найнеприємніше в тому, що хвороба починає доставляти занепокоєння чоловікові тільки тоді, коли заходить вже занадто далеко, і шансів на повне одужання залишається мало. Рак простати може супроводжуватися проблемами на початку сечовипускання, хворобливими позивами, прискореним сечовипусканням (в туалет часто доводиться вставати і вночі), слабким напором струменя, палінням і переривчастістю сечовипускання, відчуттям неповного випорожнення, нетриманням сечі. Якщо пухлина проростає за межі капсули залози, то з’являються болі в промежині і в області лобка або над лобкової кісткою. Пізніше виникає кров в сечі (гематурія) і домішки крові в спермі. Але всіх цих симптомів може і не бути, а першими ознаками можуть виявитися прояви, характерні для метастазів – біль в спині (особливо часто в попереку), ногах, грудях, при цьому інтенсивність болю у хворих різна.

У запущених випадках може виникнути гостра затримка сечі та візуальні прояви ракової інтоксикації організму – різке схуднення, слабкість, блідість і землистий відтінок шкіри, анемія (знижений гемоглобін), набряклість.

Рідше зустрічаються такі симптоми раку простати як імпотенція або еректильна дисфункція, коли рак зачіпає нерви, відповідальні за ерекцію, зниження кількості сперми під час сім’явиверження.

Взагалі, деякі із зазначених симптомів не обов’язково говорять, що у вас рак. Деякий з перерахованого вище може свідчити про захворювання простати, але не завжди це рак. Це може бути простатит (запалення простати), гіперплазія (збільшення) простати (у літніх чоловіків частіше) або аденома простати, яка відноситься до доброякісних освітою. Але це не повинно вас заспокоювати, тут недоречно ворожіння на кавовій гущі. Якщо ви зіткнулися з будь-яким із симптомів, негайно звертайтеся до уролога! Це вкрай важливо, адже бувають випадки, коли навіть невелика пухлина дає ранні метастази. Якщо рак все ж виявлено, то при ранній діагностиці (до початку метастазування) з раком простати успішно борються, чого не скажеш про 4-го ступеня, що вимагає дуже серйозного, дуже складного, дуже тривалого лікування і, на жаль, в більшості випадків вже не результативного .

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху