Головна/Онлайн-діагностика захворювань – актуальна загроза сучасності
11.04.2024

Онлайн-діагностика захворювань – актуальна загроза сучасності

У далекому 1989 році, коли була винайдена Всесвітня павутина, ніхто не припускав, що Інтернет стане невід’ємною частиною нашого життя, а у деяких і її чільною складовою. У вільному доступі знаходиться інформація на будь-який смак – від опису життя простих мікроорганізмів до «очманілих ручок» по збиранню бомби. У цьому бездонному океані інформації, головне завдання сучасності – вміти нею правильно користуватися.
В Інтернеті ми можемо знайти рішення будь-якої проблеми, ми замовляємо їжу з доставкою додому, купуємо речі сидячи на дивані, ми можемо працювати не вилазячи з ліжка або ніжачись на піску далеких островів – це неоціненні переваги вседоступності, але у всьому є і зворотна сторона медалі .
Наприклад – люди більше часу проводять зі своїм смартфоном, ніж з друзями за живим спілкуванням, менше рухаються, що провокує безліч захворювань і поява зайвої ваги. І найнебезпечніше – багато хто хоче вирішити виникаючі проблеми зі здоров’ям теж за допомогою Інтернету, але, не дивлячись на всі складні алгоритми роботи Мережі, замінити кваліфікованого лікаря ніщо не може, та й психосоматику теж ніхто не відміняв.
Попит породжує пропозицію. І спочатку з’явилися просто розділи на сайтах, де можна було позначивши кілька симптомів прочитати свій «вердикт», а зараз вже існує безліч повноцінних спеціалізованих сайтів, які присвячені онлайн-діагностиці. Також є форуми і розділи, де можна задавати питання, і на них відповідають фахівці, АЛЕ: це часто робиться просто щоб привернути увагу до свого ресурсу або збільшити потік пацієнтів до медичного закладу, такі відповіді засновані тільки на припущеннях доктора (якщо взагалі відповідає дійсно доктор ) і зазвичай закінчуються запрошенням звернутися до того чи іншого фахівця або провести певну діагностику. Виняток становить тільки попередня віддалена консультація або висновок доктора, які ґрунтуються на наданих пацієнтом медичних документах і матеріали діагностичних досліджень.
Перспектива отримати діагноз і план лікування не виходячи з дому, не сидячи в чергах і не витрачаючи гроші на обстеження – досить приваблива, але чи можна вірити такій діагностиці?
Таку діагностику можна порівняти з захопленням гороскопами, в теорії Ви можете наштовхнутися на правильну відповідь, рада і вирішення проблеми, але це вже йде гра з теорією ймовірності, і відсоток ймовірності цього украй невеликий.

Тільки факти:

  • Всесвітньою організацією охорони здоров’я описані десятки тисяч захворювань різного походження. З кожним роком їх список поповнюється, а деякі захворювання настільки складно диференціювати, що для правильної діагностики окремих випадків збираються цілі консиліуми кваліфікованих лікарів.
  • В Україні, щоб отримати медичну освіту потрібно, в залежності від спеціалізації, відучитися 7-9 років. І навіть коли лікар приступає до практики, він все одно продовжує постійно вчитися, іншого способу відстежити всі новинки і зміни в медичній сфері просто немає. І як після цього зазначивши де болить на 3D-фігурці можна отримати хоча б приблизно правильний висновок?
  • Не вся інформація медичної спрямованості в Інтернеті подається фахівцями, не кажучи просто про людей з медичною освітою
  • Існують різні завдання самих статей про здоров’я та медицині. Так звані «жовті» публікації спрямовані на те, щоб шокувати, а не надасть корисну інформацію, або змусити Вас клікнути і перейти на сайт. Звідси «Як вилікувати рак народними засобами», «Схудніть за тиждень на 40 кг без шкоди для здоров’я» і т. д.

Найнебезпечніше, що така самодиагностика і самолікування не просто не дасть ніяких результатів, а може погіршити наявну проблему.

Кілька прикладів симптомів і можливих діагнозів:

Одні і ті ж хворобливі відчуття в районі шлунка можуть сигналізувати про банальне нетравленні, про запалення апендикса або навіть інфаркту.

Болі у вусі можуть бути симптомами простудних проявів, патологію інфекційних захворювань і, навіть на початок запальних процесів, що відбуваються в мозку.

Першими ознаками раку передміхурової залози можуть виявитися біль в спині (особливо часто в попереку), ногах, грудях, при цьому інтенсивність болю у хворих різна.

Безсумнівно, користуватися можливостями сучасних технологій потрібно, але з користю для себе і свого здоров’я. Наприклад, багато клінік надають послугу онлайн-консультації з реальними фахівцями, яким можна розповісти про свою проблему, показати фотографії, відправити результати аналізів, обстежень або записатися на прийом. Це зручно і дійсно економить час, але лише в тому випадку, якщо це передує реальному візиту до лікаря.

Ще консультація онлайн – може бути першою допомогою в разі, якщо людина знаходиться на віддалі від найближчого медзакладу, але потребує термінового раді / підказкою. Онлайн-діагностика – це лише інформаційна допомога. Вона може задовольнити ваш інтерес і поповнити багаж знань, але ні в якому разі не є заміною повноцінного обстеження або керівництвом до дії.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху