Головна/Паліативна хіміотерапія: проходьте лікування і продовжуйте жити
11.04.2024

Паліативна хіміотерапія: проходьте лікування і продовжуйте жити

Сьогодні завідуюча відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман розповість про паліативне лікування пацієнтів, яке зазвичай досить тривале (іноді роками).

— Від чого залежить ефективність препарату?

— Ефективність препарату багато в чому залежить від біологічних характеристик пухлини. Є пацієнти з високою чутливістю до цитостатика, а значить, відповідь на запропонований хіміотерапевтичний протокол в цьому випадку буде кращою. Пацієнти з одним і тим же діагнозом (згідно гістологічного аналізу пухлини і стадіювання) можуть по-різному відповісти на препарат. Якщо говорити про цитостатики, то іноді після всього лише одного курсу хіміотерапії настає швидке поліпшення, при якому може зменшуватися больовий синдром, проходить кашель/задишка, у пацієнта з’являються сили, набирається вага, поліпшуються показники крові, з’являється апетит, пухлинна маса зменшується, т. я. клітини новоутворення добре реагують на препарат.

— Як оцінюється ефективність лікування?

— Для оцінки відповіді на лікування важливо проаналізувати клінічну картину пацієнта, чи зменшується маса пухлини. Важливо оцінити, як поліпшуються лабораторні показники крові, наскільки знижується рівень онкомаркерів, які були високими перед початком хіміотерапії. Заключна оцінка проводиться за результатами КТ, коли порівнюють пухлинні вогнища до проведення лікування і після нього. Підсумовуючи ці показники, доктор може зробити висновок про ефективність хіміотерапії.

— Як оцінити ефективність кожного з препаратів?

— Це неможливо зробити швидко: зазвичай паліативне лікування триває мінімум 2-3 курси, після чого аналізують відповідь пухлини. Якщо новоутворення не росте, даний протокол лікування застосовують і надалі. Якщо лікування не дає очікуваного результату або з’явилися побічні симптоми, потрібно змінити цю лінію хіміотерапії на наступну, яка прописана в міжнародних протоколах.

— Хто і як призначає препарат?

— Призначення кожного препарату в TomoClinic проходить виключно на основі міжнародних протоколів з урахуванням діагнозу, гістологічної характеристики пухлини і індивідуальної клінічної картини пацієнта. Якщо препарат призначений, значить, для цього є чіткі показання. Рішення за призначенням препаратів виносить міждисциплінарний консиліум — велика мультидисциплінарна команда компетентних лікарів. А це означає, що схема лікування складається максимально об’єктивно, а не одноосібно. Тому TomoClinic віддає пріоритет індивідуальному та комплексному підходу в лікуванні кожного пацієнта.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху