Головна/Чи передається рак спадково?
11.04.2024

Чи передається рак спадково?

У моїй родині були випадки смертей від раку, наскільки велика загроза для мене?

Якщо у одного з батьків рак, в небезпеки чи дитина?

Як дізнатися чи є схильність до раку в моїй родині?

Подібні питання напевно хвилюють безліч людей, які не ігнорують проблему раку, людей, які стикалися з онкологічними захворюваннях у кого-то зі своїх близьких, родичів або хворі самі.

Важливо розуміти, що рак – не смертельно вирок, це захворювання, яке не потрібно ігнорувати, адже незнання не вбереже вас від небезпеки або відповідальності, а навпаки – позбавить можливості своєчасно усунути проблему у себе і своїх рідних.

«Рак» це не просто агресивна пухлина, що виникає з нізвідки, це поняття об’єднує понад 100 різних захворювань, основною характеристикою яких є неконтрольоване і ненормальне поділ клітин.

Організм людини складається з мільйонів клітин, кожна з яких має певні функціями. Нормальні клітини ростуть, діляться і вмирають в певній закономірності. Цей процес, строго контролюється організмом. Швидкість поділу клітин різна в різних органах і тканинах.

У тих випадках, коли структура клітин змінюється, вони починають ділитися безконтрольно і втрачають здатність розпізнавати свої клітини і структури і стають раковими клітинами, вони формують пухлину і можуть проникати в інші органи і тканини, порушуючи їх функції. Деякі форми раку, такі, наприклад, як рак крові, не утворюють пухлинну масу.

Причини мутацій в клітинах індивідуальні для кожного окремо взятого випадку захворювання, це скоріше «колаборація факторів», які комусь не завдають ніякої шкоди, а у кого-то призводять до онкологічних новоутворень. Найбільш значущі фактори – екологія, радіаційний фон, неправильне харчування, стреси, шкідливі звички, спадковість.

Раковые клетки.jpg

Генетично передається лише спадкова схильність до раку, тому родичі хворого на рак свідомо входять у групу ризику, але це ні в якому разі не закономірність. Гени – крихітне речовина, розташоване в самому центрі будь-якої живої клітини – в її ядрі, вони є функціональним і фізичним носієм інформації, яка передається від батьків до дітей. Гени контролюють більшість процесів, які відбуваються всередині організму. При нормальній, злагодженій роботі гени підтримують нормальне ділення і зростання клітин.

Існує думка, що під «спадковою схильністю» слід мати на увазі не тільки гени, але і успадкований спосіб життя людини. Так, існують деякі чинники та обставини, але в кінцевому рахунку кожен сам вибирає як йому жити, тому не потрібно перекладати відповідальність за своє здоров’я і своє життя на погану генетику, родичів, умови життя, низький дохід або інші відмовки, арсенал яких, при бажанні , досить великий.

Найбільш ефективний метод попередити або успішно вилікувати будь-яке захворювання – це відповідальний підхід до свого образу і якості життя, своєчасне звернення до фахівця при наявності тривожних симптомів і звичайно ж регулярна діагностика, при наявності показань. Будьте у відповіді за своє життя, це вбереже і Ваше здоров’я і Ваші фінанси!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху