Головна/Про любов, або чи є вікова межа для важливих обстежень?
11.04.2024

Про любов, або чи є вікова межа для важливих обстежень?

Вам 40 років або більше? Щорічна мамографія не дасть раку грудей шансу зруйнувати ваше життя. Мамографія — рутинне дослідження, яке вже давно в усьому світі визнане золотим стандартом обстеження молочних залоз.

Однак, коли ми чуємо від фахівців «40 і більше», залишаються відкритими питання: «Більше — це скільки? У якому віці можна припинити мамографію? Чи є вікова межа, коли ймовірність захворіти на рак грудей буде дуже малою?»

Результати міжнародних досліджень і дані нашого Національного канцер-реєстру показують, що рак грудей продовжує залишатися серйозною загрозою для жінок і після 75 років.

«Жінки у віці 75 років і старші повинні продовжувати проходити скринінгову мамографію через порівняно високу захворюваність на рак молочної залози, яка виявлена в цій віковій групі, згідно з результатами досліджень, представлених на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA)», — до такого висновку прийшли американські фахівці, проаналізувавши результати масштабних багаторічних досліджень.

 width=Неоптимістичну картину дає і наш Національний канцер-реєстру: рак грудної залози займає перші позиції із захворюваності і смертності з 30-річного віку і після 75+.
Ситуацію прокоментував завідувач хірургічним відділенням нашого центру, лікар-мамолог, хірург-онколог Дмитро Караськов:

«Скринінгові державні програми в різних країнах переслідують не тільки результат, але і фінансову “доцільність”, щоб виявити ранній рак у молодого і працездатного населення. Тому ми повинні самі дбати про наших близьких. Межі “зрілості” і “старості” зараз розсунуті.

Жінка після 75 років — не просто жінка, а мама, бабуся, можливо, і прабабуся, яка часто віддає всі сили і увагу близьким, дітям, онукам. Даруйте їй любов! Не забувайте ні про своє здоров’я, ні про здоров’я своїх рідних жінок. Щорічна мамографія і, при необхідності, огляд та консультація фахівця-мамолога — прості кроки для контролю здоров’я».

Нагадуємо вам, що мамографія грає вирішальну роль у ранньому виявленні раку молочної залози, оскільки може показати зміни в грудях за два роки до того, як жінка зможе відчути їх. А раннє виявлення призводить до поліпшення варіантів лікування і підвищення шансів на одужання.
Тому жінкам, яким 75 років і більше, бажано продовжувати регулярні
обстеження. Переваги щорічного скринінгу після 75 років переважують навіть мінімальний ризик додаткового діагностичного дослідження.

При будь-яких тривожних ознаках, незалежно від віку (!), звертайтеся до фахівця-мамолога негайно.
Запишіться на консультацію або обстеження молочних залоз за телефоном, який ви бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху