Рентген легень

Ви не зловживаєте алкоголем і не курите? Можливо, впевнені, що цього достатньо, щоб усі серйозні захворювання легень вас оминули. «У мене немає шкідливих звичок, тому від раку мене захистить здоровий спосіб життя, а туберкульоз вже давно переможений» — з такою думкою ми стикаємося часто. Однак все не так однозначно і просто.

Як би нам не хотілося цього, але лише власна свідомість не гарантує захисту від хвороб. Туберкульоз продовжують виявляти, причому не тільки у тих, хто веде асоціальний спосіб життя, а й у цілком благополучних людей. Незважаючи на те, що причиною раку легенів найчастіше буває куріння, нерідко захворювання знаходять і у пацієнтів, які не курять.

Що ж робити?

Попереджати хвороби або дізнаватися про них, поки вони нічим себе не проявляють і легко виліковні. А якщо ви переконаєтеся, що ваші легені здорові, буде просто чудово. Зробити все це допоможе рентген легень.

Щорічний рентген легень дозволить або виявити на ранній стадії і вчасно почати лікування, або виключити захворювання легень і бронхів. Знайте, що навіть такі серйозні хвороби, як туберкульоз і рак легень, спочатку розвитку можуть протікати без симптомів. Тому особливо важливо профілактично, один раз на рік, проходити рентген легень курцям і людям, які працюють на шкідливих виробництвах, а також пацієнтам з хронічними захворюваннями бронхів або легень.

Якщо за результатами рентгенографії у наших фахівців виникне якась підозра, вас відразу направлять до профільного лікаря для консультації і можливого проведення додаткових досліджень, щоб уточнити діагноз.

Чому рентген, а не флюорографія?

Рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) плівкова флюорографія заборонена в багатьох країнах з розвиненою медициною через підвищений радіаційний вплив та низьку інформативність. Хоча в Україні все ще застосовують цей застарілий метод, ми радимо дотримуватися рекомендацій ВООЗ, тому що цифрова рентгенографія не тільки більш інформативна (набагато краще якість зображення), але і дає можливість значно знизити променеве навантаження.

У нашому діагностичному трейлері ви абсолютно безпечно для здоров’я пройдете цифрову рентгенограму на сучасному апараті. Обстеження займе зовсім небагато часу, і ці кілька хвилин збережуть вам здоров’я і дадуть впевненість у завтрашньому дні.

Детальніше про те, навіщо робити рентген легень

Піклуючись про своє здоров’я, ви робите це не тільки заради себе, а й заради своїх близьких. Безумовно, раком легень заразитися не можна, а ось стати рознощиком туберкульозних бактерій, навіть не підозрюючи про це, цілком можливо.

Від того, в якому стані ваші легені, залежить і загальне самопочуття, і якість вашого життя, і … саме життя.

Небезпечні процеси в легенях можуть протікати практично непомітними. Ми часто стикаємося з випадками, коли пацієнти, перебуваючи у повній впевненості, що в них всього лише легка застуда, займалися самолікуванням і запускали серйозні хвороби. Щоб не пропустити розвиток захворювань, ознайомтеся з показаннями до проведення рентгена легень.

Показання до рентгенографії легень

Як профілактичне дослідження ми рекомендуємо рентген легень, щоб виключити туберкульоз, — серйозне і, при запущених стадіях, важко виліковне захворювання. Така профілактика життєво необхідна і всім, хто працює на виробництвах — в цехах, в шахтах.

Важливо також пройти діагностику мешканцям районів із неблагополучною екологією, забрудненим повітрям і, безумовно, — курцям. Для профілактики рентген легень виконують один раз на рік. А періодично ми призначаємо це обстеження пацієнтам, які хворіють на хронічний бронхіт, туберкульоз, і також тим, хто переніс рак і перебуває на обліку в онкологічному центрі.

Вам потрібно пройти рентген легень терміново, якщо у вас:

  • кашель;
  • біль в області легень;
  • задишка;
  • стомлюваність, слабкість, підвищене потовиділення.
  • безпричинна втрата ваги;
  • спостерігається тривале підвищення температури тіла до 37,5 ° С.

Зайве нагадувати, що будь-яка хвороба на стадії «зародка» швидше і легше виліковується. Тому і час, і вартість рентгена легень — це витрати, які цілком виправдані. Досвідчений лікар-рентгенолог нашого центру грамотно і безпечно проведе дослідження. Ви отримаєте диск з результатами і висновок фахівців.

Запис на рентген легень

Рентген легень проводиться в нашому діагностичному трейлері, який знаходиться біля ТЦ «Копілка». Отримати більше інформації можна за телефонами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть детальну відповідь на ваші питання, і ви зможете записатися на обстеження у зручний для вас час.