Клінічна онкологія

Оncological Center TomoClinic>Консультації>Клінічна онкологія

Як і чим вам допоможе клінічний онколог: коли потрібна консультація

До кого ви звернетеся, якщо помітите тривожні симптоми або вже є підозра на рак? Практика показує, що найчастіше пацієнти відповідають: «До хірурга». На жаль, направлення «до хірурга» все ще нерідко дають і сімейні лікарі. Це помилковий підхід, ціною якого може стати втрачене здоров’я. Що ж робити і до кого звертатися? Ми вам розповімо. Давайте послідовно.

В онкології зараз все змінюється дуже швидко. Це відбувається завдяки новим відкриттям і методам лікування. Пацієнти навіть із запущеною формою раку живуть набагато довше, ніж ще кілька років тому: все частіше досвідченим лікарям вдається перевести невиліковне захворювання в хронічне. Онкологія все більше орієнтується на персоніфікований, точний підхід. Практично кожного тижня, якщо не кожен день, з’являються нові препарати. Як встигнути за всіма змінами? Хто це може зробити?

Є такі лікарі!

Вони називаються клінічні онкологи — порівняно нова для нашої країни спеціальність, хоча існує в світі давно. Ці лікарі знають тактику лікування всіх типів пухлин, в курсі останніх досягнень і в діагностиці, і в терапії кожного виду раку, кожної стадії (від ранньої до пізньої). Знають, як боротися з супутніми захворюваннями, і вирішують інші медичні проблеми пацієнтів.

Клінічні онкологи обов’язково співпрацюють з колегами в великій міждисциплінарній команді, підтримують тісні відносини з пацієнтами і «ведуть» їх на протязі всього лікування, а також після його закінчення. Багато наших пацієнтів виліковуються, для деяких важлива паліативна допомога і поліпшення якості життя.

Саме клінічні онкологи визначають, яке лікування необхідно в конкретному випадку: з урахуванням типу пухлини, її розташування в організмі, стадії хвороби, загального стану здоров’я людини. Вони оцінюють переваги різних методів, перш ніж разом із колегами представити їх пацієнтові, щоб прийняти обґрунтоване рішення.

Ось чому правильним, найбільш логічним і часто рятівним першим кроком буде візит до клінічного онколога.

Як проходить прийом клінічного онколога?

Лікар проведе огляд, вислухає ваші скарги, ознайомиться з усіма медичними документами, проаналізує їх. Якщо для встановлення точного діагнозу недостатньо результатів досліджень, які ви надали, клінічний онколог призначить додаткові обстеження: які саме — залежить від вашого конкретного випадку.

За остаточними результатами діагностики лікар визначить, чи злоякісна у вас пухлина. Якщо підтвердиться рак (нерідко ми спростовуємо онкологічний діагноз!), то куди поширився процес, на які органи. Таким чином, встановлюється стадія захворювання. А знання стадії необхідно для розробки чіткого плану лікування.

Як клінічні онкологи взаємодіють з іншими членами команди фахівців з лікування раку?

Клінічний онколог — це, безумовно, ключовий лікар для пацієнта, оскільки веде і контролює весь медичний процес від початку і до закінчення. Однак лікування злоякісних пухлин є надзвичайно складним і різноманітним, залежить від індивідуальної ситуації людини. Тому клінічні онкологи працюють з багатопрофільною командою спеціалістів, які також займаються діагностикою, лікуванням і психологічною підтримкою пацієнтів.

Команда включає: променевих терапевтів, хіміотерапевтів; лікарів-рентгенологів; патологів; інтервенційних радіологів; хірурга-онколога; психологів; медичних фізиків; «вузьких» спеціалістів, таких як уролог, онкогінеколог.

Головне рішення про те, які методи використовувати, з яких етапів буде складатися все лікування, приймає комісія лікарів різних профілів. Засідання такої комісії називається консиліумом. Саме консиліум розробляє тактику лікування, що відповідає міжнародним стандартам. У той же час, фахівці обов’язково враховують індивідуальні особливості перебігу хвороби для кожного випадку. При бажанні наші пацієнти можуть бути присутніми на консиліумі і відразу по його закінченні отримати висновок з чітким планом лікування.

«Рак — серйозне захворювання, нерідко нам доводиться приймати складні рішення щодо тактики, етапів терапії. Наші знання і досвід спрямовані на те, щоб не тільки лікувати пацієнта, але і підтримувати його на всьому шляху боротьби з хворобою», — пояснює клінічний онколог, головний лікар TomoClinic Степан Крулько.

Тому перші тривожні симптоми, перші сумніви, перша підозра на рак повинні вас привести до першого і головного кроку — консультації клінічного онколога.

Дуже важливий момент: така консультація необхідна не тільки при підозрі на рак.

В цілому ряді випадків візит до клінічного онколога внесе ясність у вашу ситуацію, допоможе визначитися з подальшими діями, дасть впевненість в тому, що ви на правильному шляху. Знайте, що в онкології друга думка — це необхідність.

Коли вам потрібна консультація клінічного онколога?

  • Якщо є підозра на рак.
  • Щоб підтвердити, спростувати або скорегувати діагноз.
  • Щоб переконатися в правильності призначень, якщо ви вже почали лікування.
  • Щоб отримати необхідні рекомендації щодо додаткових обстежень.
  • Щоб дізнатися про всі варіанти лікування в вашому випадку, включаючи передові методи.

До кого звернутися з питаннями?

При виникненні питань і для запису на консультацію телефонуйте за номерами, вказаними на сайті — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.