Грижі живота

Що потрібно знати про грижі живота?

Найголовніше — це небезпечна патологія, яка вимагає хірургічного лікування.

Чому грижу оперувати обов’язково?

Грижі самі не проходять і не виліковуються за допомогою інших методів.

У чому небезпека гриж?

Без хірургічного лікування дуже великий ризик ускладнень — защемлення, при якому відбувається поступове або раптове здавлювання органу черевної порожнини. У таких випадках порушується кровообіг і розвивається некроз тканин (загибель живої тканини), що може призвести навіть до летального наслідку.

Тому при будь-яких підозрах на грижу звертайтеся до фахівця-хірурга. У цій статті ми розглянемо, якими бувають грижі, як проявляються симптоми, на що звернути увагу, щоб не пропустити початкову стадію захворювання, і як проводять хірургічне лікування гриж у нашому центрі.

Що таке грижа живота?

Це патологія (відхилення від норми), яка утворюється в слабких місцях передньої черевної стінки. Для грижі є характерним випинання внутрішніх органів за межі черевної порожнини.

Якщо стоншуються шари передньої черевної стінки або в ній з’являється отвір, через нього може вийти петля кишківника, жирова тканина або інші внутрішні органи. Проявляється як припухлість і буває дуже болючою.

Важливо. Грижа ніколи не пройде сама, буде тільки збільшуватися в розмірах і без лікування призведе до масштабних ускладнень. Якими бувають грижі?

Залежно від того, де утворилося слабке місце черевної стінки, розрізняють наступні види гриж: пупкова — розширено пупкове кільце; пахова — розширені внутрішнє і зовнішнє пахові кільця, і грижа може опускатися у половину мошонки або велику статеву губу; вентральна — грижа білої лінії живота (центральної лінії); стегнова — в області стегнової складки; післяопераційна — ускладнення після хірургічного втручання.

Як не пропустити грижу?

Будьте уважні до себе. Якщо щось випинає в області пупка, паху, збоку, біля стегна або по лінії живота, зверніться до хірурга для огляду. Тільки досвідчений фахівець визначить, що саме вас турбує, і відрізнить грижу від ліпоми, збільшеного лімфовузла або іншого утворення.

Як лікують грижі в нашому центрі?

У хірургічному відділенні TomoClinic проводять лікування всіх видів гриж: пахових, пупкових, стегнових, білої лінії живота і післяопераційних. Виконують операції при грижах будь-яких розмірів.

«Чим раніше провести лікування (важливо не допустити защемлення), тим простіше операція і значно нижчий ризик ускладнень. Швидше відновлюється організм пацієнта», — зазначає наш досвідчений хірург Олександр Соколенко.

У чому особливості операції?

Для посилення міцності черевної стінки використовують спеціальну сітку в якості «арматури». Разом із м’язовою стінкою (апоневрозом) вони утворюють рубцеве з’єднання, яке тримає набагато краще, ніж без сітки, — вибудовується щільний каркас. Сітчастий імплантат складається з інертної речовини, яка не взаємодіє з тканинами організму (або мінімально взаємодіє) і забезпечує міцність передньої черевної стінки в різних місцях.

Ми застосовуємо сітку від відомого виробника — німецької компанії D-tek. Використання такого імплантату — світова практика в хірургії гриж. Сітка, яку лікар встановлює під час операції, надійно закриває грижові «ворота»: апоневроз стає міцним, і вміст грижі занурюється в черевну порожнину.

При цьому не відбувається натягнення тканин, як при пластиці власними тканинами, яку застосовували раніше.

Переваги методу безперечні:

  • мінімальний ризик рецидиву (при пластиці власними тканинами бувають рецидиви);
  • швидке відновлення після операції: перебування в стаціонарі всього 3 – 5 днів, в залежності від складності грижі.

«Пацієнт може повернутися до звичного способу життя вже через тиждень.

Однак повне відновлення відбувається через три місяці — період, протягом якого не можна піднімати важкості. За цей час заживає апоневроз і формується каркас», — пояснює доктор Соколенко. Якщо ви шукаєте, де зробити видалення грижі, зверніться в наш центр.

Хірургічне лікування проводить досвідчений фахівець. При виконанні операції використовують сітчастий імплантат, сучасні шовні матеріали і спеціальний інструментарій. Записатися на консультацію до хірурга і отримати детальну інформацію можна за телефоном, який ви бачите на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання