Лапароскопічна холецистектомія

Що таке жовчний міхур і які його функції?

Жовчний міхур — невеликий орган грушоподібної форми, розташований навпроти нижнього боку печінки в правій верхній частині черевної порожнини. У ньому зберігається жовч, яка виробляється в печінці. Жовч — це рідина, важлива для травлення і для переварювання жирів. Коли видаляють жовчний міхур, його функцію бере на себе печінку і головний жовчний протік.

Камені утворюються в жовчному міхурі у багатьох людей: викликають тягнучий біль справа під ребрами і в інших частинах живота. Нудота, відрижка і непереносимість жиру також можуть вказувати на наявність каменів в жовчному міхурі.

Як визначають відхилення?

У більшості випадків проводять ультразвукове дослідження — УЗД. Це безпечний і безболісний метод. За допомогою звукових хвиль жовчний міхур з каміннями фахівець бачить на екрані.

Лікування

Коли камені викликають скарги або жовчний міхур запалений, його видаляють. Операція називається холецистектомія. Ви зможете чудово жити без жовчного міхура.
Якщо в минулому такі операції проводили через розріз черевної стінки на 10 – 25 сантиметрів (це вимагало багатоденної госпіталізації пацієнта і тривалого періоду відновлення), то сьогодні наші фахівці виконують холецистектомію щадним лапароскопічним методом — без великого розрізу, без болю.

Під час цієї операції в черевній порожнині роблять невеликі отвори. Через один з отворів проходить мініатюрна відеокамера (лапароскоп), яка фіксує те, що відбувається в черевній порожнині. Хірург точно, під великим збільшенням, бачить на екрані монітора все, що він робить.

Після видалення жовчного міхура і вилучення лапароскопа з черевної порожнини отвори зашивають швами, які розсмоктуються. Тому не буде серйозної хірургічної рани.

Період госпіталізації істотно зменшується в порівнянні з «відкритим» хірургічним втручанням. Пацієнти швидко відновлюються і можуть повернутися до звичного способу життя.

Важливо. Наш приватний онкологічний центр перший в Україні уклав договір з державною структурою, Національною службою здоров’я України, про проведення одного з видів лікування безкоштовно для пацієнтів. Таким чином, ви можете пройти хірургічне лікування в TomoClinic за рахунок НСЗУ, тобто, не сплачуючи особистими коштами.

На всі ваші питання дадуть відповіді консультанти за номером телефону, який ви бачите на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання