Хіміотерапія при раку кишківника

Оncological Center TomoClinic>Лікування раку>Хіміотерапія>Хіміотерапія при раку кишківника

Коротко про хіміотерапію

Хіміотерапія — це лікування препаратами, які вбивають ракові клітини. Залежно від конкретної ситуації ви отримаєте його після операції, до операції або як паліативну (підтримуючу) терапію.

Чому хіміотерапія може бути корисною на різних етапах лікування?

  • До операції з видалення пухлини або метастазів — тому що краще видалити пухлину меншого розміру.
  • Після операції з видалення пухлини — щоб убити невидимі метастази.
  • Як підтримуюче лікування, коли повне зцілення неможливо.

Хіміотерапія перед операцією

У ряді випадків ми рекомендуємо пацієнтам пройти хіміотерапію перед операцією.
Чому? Наприклад, пухлина великого розміру, її важко повністю видалити з кишківника і існує ймовірність, що тканина із злоякісними клітинами залишиться і рак згодом може повернутися.

Хіміотерапія дозволить зменшити обсяг пухлини до операбельного стану, тобто до такого стану, коли хірурги зможуть її радикально видалити. Це знизить ризик повернення хвороби.

Хіміотерапія також може бути корисною перед видаленням одиничних метастазів в печінці або легенях.

Ви зможете обговорити з нашими фахівцями можливість проведення хіміотерапії перед операцією і разом зробите правильний вибір.

Хіміотерапія після операції

При II або III стадії хвороби хіміотерапія — це обов’язковий етап.

Навіть якщо немає метастазів, але висока ймовірність повернення раку (наприклад, пухлина розрослася в кровоносних судинах), вам може бути рекомендована хіміотерапія.

Хіміотерапія як підтримуюче лікування

Якщо рак кишківника неможливо вилікувати повністю, хіміотерапія, можливо в поєднанні з таргетною терапією, істотно продовжить життя і дозволить зберегти якість життя завдяки зменшенню симптомів хвороби.

Як проводять лікування?

Хіміотерапію ви будете отримувати циклами, тобто активне лікування поєднується з проміжними періодами, коли ви відпочиваєте і організм відновлюється. Повне лікування може тривати до 6 місяців. Вибір препаратів — згідно з протоколами і з урахуванням конкретної ситуації.

Хіміотерапію вам також можуть призначити в поєднанні з таргетною терапією. Це лікування спеціальними препаратами, що діють цілеспрямовано на клітини злоякісної пухлини. Все вирішується індивідуально.

Гарні новини від завідувачки хіміотерапевтичним відділенням Оксани Фрідман: «Хіміотерапія при раку кишківника — це комбінація ін’єкцій і таблеток: має помірну токсичність, волосся не випадає. У більшості випадків переноситься легко, і пацієнти ведуть звичний спосіб життя, поєднуючи лікування з роботою».

Наші лікарі допомагають впоратися з побічними явищами: обов’язково призначають підтримуючу терапію. Після закінчення лікування ви залишитеся під наглядом. У будь-який момент зможете отримати нашу допомогу і підтримку.

Записуйтеся на консультацію за телефоном, який ви бачите на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic