Хіміотерапія при раку яєчників

Нагадуємо, що хіміотерапія — це лікування спеціальними препаратами (цитостатиками), які вбивають злоякісні ракові клітини або пригнічують їх поділ.

При раку яєчників зазвичай призначають хіміотерапію після операції, проте перед хірургічним втручанням таке лікування нерідко теж буває необхідним. Наші лікарі все з вами обговорять і пояснять, які етапи терапії потрібні у вашій конкретній ситуації і чому.

Хіміотерапія до операції — неоад’ювантна

Чи проводити хіміотерапію до операції, залежить від пухлинної маси, від обсягу. Задачі такого передопераційного лікування — зменшити розмір утворення (тоді хірургам його легше видалити повністю) і привести до часткової загибелі або знищенню ракових клітин. Тому при великих пухлинах ми призначаємо неоад’ювантну хіміотерапію — як правило, 3 курси.

Потім ви пройдете комп’ютерну томографію (КТ), і лікарі зможуть побачити, чи зменшується пухлина. Зменшення розміру утворення називається відповіддю на хіміотерапію. Якщо є відповідь, можна робити операцію.

Хіміотерапія після операції — ад’ювантна

Після операції ви обов’язково пройдете хіміотерапію. Таке лікування називається ад’ювантним і необхідно, щоб знизити ймовірність повернення раку. Зазвичай призначають 6 курсів. Між курсами є період відпочинку — це 3 тижні, протягом яких ви не будете отримувати ніяких хіміотерапевтичних препаратів.

Додавання таргетної терапії

Пацієнткам з місцево-поширеним раком яєчників, яких прооперували і які отримали хіміотерапію, після закінчення хіміотерапії рекомендується додавати таргетні препарати (ліки, що діють цілеспрямовано на клітини пухлини) як підтримуючу терапію, що дасть істотне збільшення тривалості життя або одужання.

Це доведено результатами клінічних досліджень. Додавання таргетної терапії входить у міжнародні стандарти лікування при місцево-поширеному раку яєчників.

Оскільки захворювання має високий відсоток рецидивів, то при поверненні раку діємо за тими ж схемами. Тоді у пацієнток знову з’являються високі шанси відповісти на хіміотерапію з додаванням таргетних препаратів.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте, який ви бачите на сайті. Ви отримаєте інформацію і зможете записатися на консультацію до фахівця.

Ми завжди на зв’язку, готові вас лікувати, в усьому допомагати і підтримувати вас.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання