Паліативна допомога

Оncological Center TomoClinic>Лікування раку>Паліативна допомога

В онкології постійно проходять масштабні дослідження, в практику впроваджують нові методи лікування і потужні препарати. Все це слідує одне за одним у швидкому темпі, і головне завдання лікарів і вчених — зцілення пацієнтів. Однак не всі злоякісні захворювання можна вилікувати: дуже багато залежить від типу пухлини, від стадії хвороби.

Якщо людину неможливо вилікувати повністю, на допомогу часто приходить паліативна терапія, яка позбавляє пацієнтів від важких симптомів хвороби, дозволяє зберегти високу якість життя і в багатьох випадках істотно продовжити людині життя.

Паліативна хіміотерапія допомагає справлятися з такими фізичними проблемами, як біль, задишка, нудота, запори або проноси, відсутність апетиту, асцит (скупчення рідини в черевній порожнині).

Паліативна променева терапія також направлена ​​на боротьбу з симптомами захворювання і поліпшення якості життя. У ряді випадків таке лікування дає можливість стабілізувати стан пацієнта. До задач паліативної променевої терапії входять гальмування росту пухлини, скорочення її обсягів. За рахунок зменшення пухлини знижується інтоксикація (отруєння організму токсичними речовинами), зникають або істотно зменшуються болі, відновлюються повністю або частково функції органів, уражених або здавлених пухлиною.

Крім того, у нашому центрі професійний психолог допомагає пацієнтам та їх родичам справлятися з тривогою, страхом, занепокоєнням, — проблемами, які нерідко супроводжують онкологічне лікування.

Важливо. При наданні паліативної допомоги особливу роль відіграє турбота про пацієнтів. У нашому центрі працюють професіонали, віддані своїй справі. До, під час і після лікування лікарі обговорюють побажання і проблеми пацієнта. Як почувається людина, чи є додаткові потреби в догляді — такі питання ніколи не залишаються без уваги.

Щоб дізнатися більше про паліативне лікування в нашому центрі і записатися на консультацію, телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Чим відрізняються лікувальна і паліативна терапія?

Щоб повністю зрозуміти мету лікування раку і що від нього можна очікувати, з’ясуємо деякі медичні терміни.
Розрізняють:
• лікувальні процедури, які можуть привести до повного зцілення;
• паліативне лікування — щоб уповільнити або навіть зупинити розвиток хвороби.
Тобто паліативні методи можуть дати важливі результати, навіть якщо остаточне зцілення неможливе. Паліативна допомога спрямована на підтримку найвищої якості життя.

Як оцінюють результативність паліативного лікування?

Для оцінки відповіді на лікування наші лікарі аналізують клінічну картину пацієнта, визначають, чи зменшується маса пухлини. Важливо зрозуміти, як поліпшуються лабораторні показники крові, наскільки знижується рівень онкомаркерів, які, можливо, були високими перед початком лікування. Заключну оцінку проводять за результатами КТ, порівнюючи пухлинні вогнища до лікування і після нього. Підсумовуючи ці показники, лікар робить висновок про ефективність паліативної терапії.

Від чого залежить ефективність препарату при проведенні паліативної хіміотерапії?

Ефективність препарату багато в чому залежить від біологічних характеристик пухлини. Є пацієнти з високою чутливістю до цитостатика, а значить, відповідь на запропонований хіміотерапевтичний протокол в цьому випадку буде краще. Пацієнти з одним і тим же діагнозом (згідно гістологічному аналізу пухлини і стадіювання) можуть по-різному відповісти на препарат. Якщо говорити про цитостатики, то іноді після всього лише одного курсу хіміотерапії наступає швидке поліпшення, при якому може зменшуватися больовий синдром, уходить кашель / задишка, у пацієнта з’являються сили, набирається вага, поліпшуються показники крові, з’являється апетит; пухлинна маса зменшується, тому що клітини новоутворення добре реагують на препарат.

Як швидко можна зрозуміти, що паліативне лікування проходить успішно?

Це неможливо зробити швидко: зазвичай паліативне лікування триває мінімум 2-3 курси, після чого аналізують відповідь пухлини. Якщо новоутворення не росте, протокол лікування продовжують. Якщо лікування не дає очікуваного результату або з’явилися побічні явища, ми міняємо цю лінію хіміотерапії на наступну, яка прописана в міжнародних протоколах.

Хто і як призначає паліативне лікування?

Призначення лікування в TomoClinic проходить виключно на основі міжнародних стандартів з урахуванням діагнозу, гістологічної характеристики пухлини та індивідуальної клінічної картини пацієнта. Якщо певне лікування призначено, значить, для цього є чіткі свідчення. Рішення виносить міждисциплінарний консиліум — велика команда компетентних лікарів різних спеціальностей. Тобто схему лікування в нашому центрі розробляють максимально об’єктивно, а не одноосібно.

Задати питання