Тотальне опромінення тіла: процедура TBI

Тотальне опромінення тіла (TBI) — форма променевої терапії, при якій опроміненню піддають все тіло пацієнта. Процедура TBI з подальшою трансплантацією кісткового мозку є ефективним методом лікування онкологічних захворювань крові, у тому числі лімфобластного лейкозу.

Це світовий стандарт лікування лімфобластного лейкозу для значної групи пацієнтів — повністю вбити уражений раком кістковий мозок шляхом проведення тотального опромінення всього тіла (TBI), а потім після спеціальної підготовки виконати трансплантацію.

TBI використовують не так, як більшість інших видів променевої терапії: якщо цільова радіотерапія призначена для зменшення або знищення однієї або декількох пухлин у певній частині тіла, то променеву терапію всього тіла застосовують саме для підготовки організму до трансплантації кісткового мозку.

Основна мета процедури — пригнітити імунну систему, щоб збільшити ймовірність успішної трансплантації.

Ще недавно, до кінця 2021 року, пацієнти, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти таке лікування лише за кордоном.

З 2022 року ситуація кардинально змінилася. Процедуру TBI проводять у TomoClinic. Прорив у лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями крові став можливим завдяки унікальному для України обладнанню, яким оснащена клініка, та досвіду спеціалістів-радіологів.
Пацієнти, яким необхідне тотальне опромінення тіла з подальшою трансплантацією кісткового мозку, можуть звернутися до нашого центру. Команда клінічних онкологів, променевих терапевтів і медичних фізиків розробить індивідуальний план лікування. Ми враховуємо всі фактори при визначенні дози та схеми опромінення і застосовуємо методи, що допомагають захистити організм від наслідків опромінення всього тіла.

Одна з критично важливих задач, яку вирішує досвідчена команда TomoClinic, — тотальне опромінення тіла з одночасним захистом нирок, легень та очей пацієнта. Тобто на життєво важливі органи дають необхідну, але безпечну дозу, яка не викличе у майбутньому важких побічних явищ.

Таким чином, наші пацієнти отримують найкращі можливі результати лікування із збереженням високої якості життя.

Важливо. В Україні для пацієнтів опромінення кісткового мозку та подальша
трансплантація безкоштовні — проводять за рахунок Державної програми
трансплантації.

Для отримання додаткової інформації про тотальне опромінення тіла та запису на прийом до спеціаліста телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic