Операція при раку ендометрія

При лікуванні раку ендометрія (внутрішнього шару матки) хірургічний етап має величезне значення.

«Оскільки це захворювання часто виявляють на ранній стадії, у нас є можливість пролікувати пацієнтку радикально, тобто видалити і уражений орган, і прилеглі органи і тканини, які знаходяться в зоні ризику та можуть містити мікро-метастази. Адже саме дотримання всіх онкологічних принципів при виконанні операції — запорука гарного прогнозу. Пацієнтки отримують високий шанс на одужання», — підкреслює наш досвідчений хірург Олександр Соколенко.

Такий підхід вкрай важливий, тому що жінки із злоякісною пухлиною ендометрія мають більший ризик розвитку раку яєчників.

Який шлях проходять наші пацієнтки?

Якщо є підозра на патологію (зміни, відхилення від норми) матки або придатків, необхідно записатися на консультацію до онкогінеколога: фахівець проведе огляд і визначиться з подальшими діями. Якщо ж діагноз рак ендометрія встановлено, пацієнтка проходить консультацію клінічного онколога, який проаналізує медичні документи і призначить додаткові обстеження.

Саме результати передопераційних досліджень на сучасному обладнанні дають можливість нашим лікарям візуалізувати (побачити) поширеність онкологічного процесу і визначити стадію захворювання.

Далі консиліум фахівців різного профілю розробляє план лікування: вибирають оптимальну для конкретного випадку тактику. Потім пацієнтку госпіталізують у хірургічне відділення нашого центру, де створені найкомфортніші умови для відновлення після операції — палати оснащені сучасним обладнанням: функціональними ліжками, душовими кабінами і туалетами; біля кожного ліжка є кнопка виклику медперсоналу; здійснюється цілодобовий медичний контроль і догляд.

Детальніше про операції

Операція з видалення матки з придатками називається пангістеректомія. У нашій клініці такі операції проводять за допомогою малотравматичного лапароскопічного методу — без великих розрізів.

Якщо в ході передопераційних додаткових досліджень виявлено несприятливі характеристики пухлини, то показане також видалення лімфатичних вузлів біля матки: виконують пангістеректомію з тазовою лімфодіссекцією. Тобто тип хірургічного втручання залежить від стадії захворювання.

Остаточне рішення про те, видаляти чи ні лімфатичні вузли, наші хірурги приймають за результатами експрес-аналізу «сигнального» лімфовузла, який проводять в ході операції.

«Сигнальний» — вузол, який збирає лімфатичну рідину з пухлини і може стати першим, що містить ракові клітини, тобто «просигналити» про небезпеку (звідси його назва). Якщо в цьому вузлі пухлинні клітини не виявляють, додаткові лімфатичні вузли не видаляють.

Важливо. Лапароскопічний метод, який застосовують у нашому центрі при раку ендометрія, забезпечує раннє відновлення пацієнток.

Використання цього способу істотно покращує результати хірургічного лікування:

  • зменшується крововтрата під час операції;
  • значно скорочується тривалість прийому антибіотиків;
  • швидко відновлюються функції кишківника;
  • практично відсутні (або вкрай рідкісні) післяопераційні ускладнення.

Жінок також порадують гарний косметичний ефект, короткий термін госпіталізації та можливість дуже швидко повернутися до звичного способу життя.

Якщо у вас є питання або вам необхідно записатися на консультацію до нашого фахівця, телефонуйте за номером, який бачите на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання