20 жовтня! Всеукраїнський день боротьби з раком грудей

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>20 жовтня! Всеукраїнський день боротьби з раком грудей

Сьогодні, 20 жовтня, в Україні відзначають День боротьби з раком молочної залози. День-нагадування, День-набат — коли за допомогою інформаційних кампаній ми підвищуємо обізнаність про рак грудей: про важливість своєчасного обстеження і про потужні сучасні методи лікування.

Адже саме злоякісні новоутворення молочної залози в нашій країні займають перше місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок. Кожна 4-5 злоякісна пухлина у жінок — це рак грудної залози. Кожне 5-е загублене життя через онкологічну хворобу — жертва раку молочної залози.

Ми вважаємо це неприйнятним і робимо все можливе, щоб змінити ситуацію. Проводимо ефективну діагностику і лікування захворювань молочних залоз і ділимося з вами необхідними знаннями, які збережуть вам здоров’я.

Попередити або передбачити рак молочних залоз зі 100% ймовірністю, на жаль, не можна. Однак можна знизити ризик захворювання. Ми не раз нагадували про те, що потрібно кидати курити, стежити за вагою, більше рухатися — це зменшує ризик розвитку багатьох видів раку.
Здоровий спосіб життя дуже важливий. З іншого боку, від ризику захворіти на рак грудей не захищений повністю ніхто: ні спортсмени, ні тучні люди, ні стрункі. Фізичною активністю і правильним харчуванням можна знизити ризик, але неможливо звести його до нуля.

Що ж потрібно робити?

Спеціальні обстеження (скринінг) дозволяють дізнатися про рак тоді, коли він тільки починає зароджуватися в грудях і коли крихітну пухлину можна виявити за допомогою простих і доступних сучасних методів.

Рекомендує завідувач хірургічного відділення нашого центру, лікар-мамолог, хірург-онколог Дмитро Караськов:

«Для запобігання важких сценаріїв з боку молочних залоз:

  • щомісяця оглядайте груди;
  • намагайтеся регулярно виконувати УЗД (1 раз на 6 місяців) і мамографію (з 40 років — не рідше, ніж 1 раз в 2 роки при відсутності патології) і вчасно радитися з лікарем-маммологом».

Ми готові лікувати і допомогти в будь-якій ситуації, але ви повинні знати — чим раніше виявлено рак грудей, тим легше і швидше пройде лікування, тим вище шанси на повне одужання.

Команда TomoClinic надає весь спектр якісної діагностики та лікування будь-яких проблемних змін молочних залоз. Ми забезпечуємо повний цикл лікування злоякісних утворень. А сучасні методи реконструктивно-пластичної хірургії, якими досконало володіють наші фахівці, дають можливість не тільки зберегти красу молочних залоз, а зробити їх ще привабливішими — надати такі форму і об’єм, які жінка захоче.

Робимо висновки. Що дає регулярний скринінг раку молочних залоз?

Дозволить виявити рак грудей на стадії, коли хворобу можна успішно лікувати і вилікувати, або дасть вам душевний спокій, коли ви переконаєтеся, що здорові.

Проаналізуйте — можливо, на перший погляд це може здатися парадоксальним, але в будь-якому випадку скринінг змінить ваше життя на краще.

Тому, дорогі жінки, ми просимо вас, наполягаємо — любіть себе, любіть свої сім’ї, своїх рідних і друзів. Піклуйтеся про своє здоров’я і живіть.

Задати питання