94% — успішність лікування раку передміхурової залози без операції

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>94% — успішність лікування раку передміхурової залози без операції

Ми всі досить добре знайомі з проблемою раку молочної залози: вона є найбільш частим видом злоякісних пухлин у жінок і займає друге місце після онкоутворень легенів. Але що ми знаємо про аналогічний «чоловічий» вид раку?

Рак передміхурової залози (або рак простати) не поступається своєю актуальністю, а навіть навпаки: якщо відсоток смертності від раку молочної залози поступово знижується завдяки зростанню інформованості та ранній діагностиці, то показники раку передміхурової залози по всьому світу стрімко ростуть. Згідно статистики, рак простати зустрічається у кожного сьомого чоловіка після 50 років, а рак молочної залози — у кожної дев’ятої жінки.

«Онкозахворювання передміхурової залози — досить складна форма і не яскраво виражена в клінічних проявах. Як правило, хвороба виникає у чоловіків після 45 років і проявляється такими ж симптомами, як і доброякісна патологія: часте сечовипускання, виділення вночі, відчуття неповного спустошення сечового міхура, біль і відчуття печіння при сечовипусканні. Це симптоми будь-якого запального процесу, тому до якось-то часу чоловік ігнорує ці проблеми. На сьогоднішній момент, на жаль, 50-60% чоловіків, звернувшись до лікаря, вже мають 3-4 стадію раку простати. Одужання в цих стадіях — більш проблематичне, в той час як 1-2 стадії виліковні в 80-100% випадків», — говорить Сергій Одарченко, головний лікар TomoClinic.

Прогнозовані результати лікування раку передміхурової залози в Україні:

  • I стадії захворювання (вона в Україні виявляється дуже рідко) — 90-100% 10-річна виживаність
  • При II стадії — 80% (застосування хірургічного методу або променевої терапії)
  • III-IV стадії — близько 50% можуть прожити п’ять років і більше при чутливості пухлини до гормональної та до променевої терапії

Але якщо брати до уваги статистику American Cancer Society (Американського онкологічного товариства) при всіх стадіях раку простати, то різниця показників досить значна:

  • 5-річна виживаність становить майже 100%
  • 10-річна виживаність становить 99%
  • 15 років становить 94%
 Рак предстательной железы

Різниця методик в цьому питанні відіграє значну роль, бо якщо за кордоном хірургічне усунення онкозахворювання простати втрачає свою актуальність в силу дуже важких наслідків, то в Україні альтернативні методи лікування з максимальним збереженням здоров’я і якості життя пацієнта тільки з’являються. Наприклад апарат томотерапіі, який може застосовуватися для лікування пухлин будь-яких розмірів і локалізацій, в Україні існує всього один, хоча у всьому світі успішно застосовується вже понад 14 років.

Використовуючи метод томотерапіі, лікування раку відбувається більш м’яким, щадним, але ефективним способом. До вогнища (пухлини) підводиться чітко націлена доза опромінення, якої досить для виліковування пацієнта в 60-80% випадків, не пошкоджуючи розташовані поруч органи і тканини.

За словами Сергія Одарченка успішне лікування раку простати сьогодні — це вже не привілей зарубіжних фахівців. В Україні також успішно застосовується найкраща світова практика лікування, найсучасніше обладнання і поєднання методик, виходячи з індивідуальних показань для кожного пацієнта. Крім обладнання у нас також вже впроваджена і працює західна модель складання плану лікування, задіяні фахівці з різних областей (включаючи клінічного онколога, радіолога — фахівця з променевої терапії, хірурга, медичного фізика).

«Для лікування раку передміхурової залози часто застосовують три методи — хірургічний, променева терапія і гормональна терапія. Але варто зазначити, що тільки 10% хворих показано хірургічне втручання, в основному потрібний ефект досягається за допомогою променевої та гормональної терапії. На сьогоднішній день в світі променева терапія займає лідируючу роль і показана в більш ніж 70% випадків, тому що в порівнянні з хірургічним методом лікування якість життя після променевої терапії значно вище», — розповідає завідуюча відділенням променевої терапії TomoClinic Наталія Серьогіна.

Томотерапия предстательной железы

Що таке якість життя після лікування? Дізнавшись про діагноз «рак передміхурової залози», навряд чи хтось спочатку буде замислюватися про наслідки лікування. Головним завданням стоїть «вижити», а «чоловіче здоров’я» взагалі йде на другий план! Як правило, доктор, що поставив діагноз, і призначає методи лікування, щоб вилікувати онкологію, виходячи зі свого досвіду і доступних йому можливостей (знань сучасних методів лікування, наявності обладнання та медикаментів).

Погоджуючись на доступний хірургічний метод лікування або радіотерапію на кобальтових апаратах, від яких відмовилися більшість розвинених країн Європи, але якими оснащені всі онкоцентри України, уникнути пошкодження ближніх органів (сечового міхура і прямої кишки) практично неможливо. Ви можете позбутися раку, але саме супутні пошкодження призводять до серйозних наслідків, таких, як нетримання і еректильна дисфункція. Вони позбавляють людину нормального життя і саме вони визначають, чи зможе людина продовжувати повноцінне життя або буде боротися решту життя з наслідками лікування.

Безсумнівно, будь-яка агресивна терапія, яка застосовується при лікуванні раку буде впливати на сечостатеву систему, але при лікуванні променевою терапією «чоловіче здоров’я» вдається зберегти в 50% випадків, а інших наслідків вдається уникнути зовсім, тому що навколишні органи і тканини залишаються максимально неушкодженими.

Тільки завдяки поєднанню інноваційних технологій та індивідуального підходу до лікування з відкриттям TomoClinic це стало вже доступним і в Україні. Нам вдається досягти найбільш результативного і безболісного лікування з мінімальною шкодою для оточуючих тканин і органів, зі збереженням звичного темпу і якості життя.