Без великих розрізів, без болю і з гарними новинами

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Без великих розрізів, без болю і з гарними новинами

У минулому такі операції проводили через розріз черевної стінки на 10 – 25 сантиметрів, що вимагало багатоденної госпіталізації пацієнта і тривалого періоду відновлення. На щастя, ключові слова тут «у минулому».

Сьогодні наші фахівці виконують холецистектомію (видалення жовчного міхура) та інші, нерідко дуже складні, операції щадним лапароскопічним методом — без великого розрізу, без болю. Період госпіталізації істотно зменшується в порівнянні з «відкритим» хірургічним втручанням. Пацієнти швидко відновлюються і можуть повернутися до звичного способу життя.

Представляємо вам цей клінічний випадок як яскравий приклад щадної малотравматичної хірургії.
Пацієнту 40 років. Два роки тому у нього виявили поліп жовчного міхура, який не проявляв симптомів і не турбував. Пацієнт перебував під наглядом і кожні півроку проходив контрольне УЗД. На останньому обстеженні з’ясувалося, що поліп збільшився в два рази. За показаннями наша бригада на чолі з досвідченим хірургом Олександром Соколенко провела лапароскопічне видалення жовчного міхура (холецистектомія).

Жовчний міхур з поліпом направили в лабораторію на патогістологічне дослідження. Пацієнта вже на третю добу після операції виписали з хірургічного відділення. А під час контрольного візиту йому повідомили гарні новини про те, що новоутворення було доброякісним і лікування проведено радикальне.

«Такий вид операцій ми успішно застосовуємо також при жовчнокам’яній хворобі. Використовуємо ультрасучасне обладнання, яке забезпечує розв’язання цілої низки задач, у тому числі і найвищу якість візуалізації, що вкрай важливо при проведенні всіх малоінвазивних операцій», — зазначив Олександр Соколенко.

Нагадаємо важливі переваги лапароскопії:

  • швидке відновлення організму через відсутність значної травми;
  • короткий термін госпіталізації;
  • істотне зниження ризику післяопераційних ускладнень;
  • гарний косметичний ефект: відсутні великі рубці і шрами;
  • менше, в порівнянні з відкритою операцією, або практично відсутні больові відчуття.

Детально про лапароскопічні операції читайте тут.

Задати питання