Більше 85% випадків онкозахворювань можна вилікувати без операцій

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Більше 85% випадків онкозахворювань можна вилікувати без операцій

Коли в житті ми стикаємося з якоюсь проблемою і не можемо дозволити її самостійно, в силу нестачі знань, умінь або досвіду, в першу чергу ми будемо шукати професіонала, який володіє потрібними навичками. Приклад досить перебільшений, але навряд чи ми виберемо кухаря для укладання паркету в будинку. Він може володіти глибокими знаннями і досвідом в укладанні паркету, але він кухар…

Якщо говорити про рак, то важливо розуміти, що це системне захворювання (тобто захворювання всього організму), локальні лише його прояви. І це не просто «десь утворилася пухлина», і обмежуватися лікуванням лише пухлини – недостатньо.

Не можна лікувати системне захворювання просто керуючись загальною схемою підходящої для клінічного випадку або досвідом одного лікаря певної спеціалізації. Якщо лікар не володіє потрібними знаннями в силу свого віку або недоступності сучасних технологій в його області, то він призначить пацієнтові звичне хірургічне втручання або хіміотерапію, тому що він просто не знає про принцип дії, наприклад, Томотерапіі (сучасному методу променевої терапії).

Основоположний момент успішності будь-якого лікування, в тому числі променевої терапії, – це розробка індивідуального плану лікування мультидисциплінарної командою або мультидисциплінарним онкологічним консиліумом. Тільки комплексний підхід до проблеми раку може гарантувати успішність лікування!

До складу консиліуму входить клінічний онколог, хірург і фахівець вузької спеціальності, виходячи з локалізації пухлини, медичний фізик, а також хіміотерапевт, для того, щоб правильно вибрати послідовність трьох основних напрямків лікувань – хіміотерапія, променева терапія або операційне втручання. Для вибору оптимального індивідуального лікування.

«Згідно зі статистикою, на сьогоднішній день тільки 10-15% випадків онкозахворювань вимагають хірургічного втручання, так як зі своєчасною і правильно розробленої програми хіміо-, променевої терапії можна успішно досягти повної резорбції – зникнення онкологічного новоутворення. Варто пам’ятати, що операційне втручання в більшості випадків занадто травматично і призводить до інвалідизації, тому актуальністю сучасного підходу в лікуванні раку є методи, які, по можливості, виключають необхідність хірургічного втручання», – розповідає Сергій Одарченко, головний лікар« Українського Центру Томотерапії».

Тільки увагу до себе і свого здоров’я, своєчасне виявлення проблеми, якісна діагностика і комплексний підхід до лікування гарантує результативність та гідний рівень життя навіть після страшного діагнозу «рак».