Чи можна уникнути раку молочних залоз? Що треба робити, щоб не стати жертвою хвороби?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Чи можна уникнути раку молочних залоз? Що треба робити, щоб не стати жертвою хвороби?
рмз
На жаль, уникнути зовсім не можна. Причини розвитку раку грудей  ще повністю не вивчені, і немає способу, який міг би гарантувати жінці, що вона не захворіє. Що ж можна зробити? Можна знизити ймовірність виникнення пухлини або «спіймати» рак на ранній виліковній стадії, якщо знати фактори ризику і своєчасно проходити необхідні обстеження.
Які фактори збільшують ризик захворіти на рак грудей?
·       Мама або сестра мали рак грудей
·       Вік старше 40 років
·       Вживання гормональних препаратів (для контрацепції, регулювання  менструального циклу, під час менопаузи)
·       Зміни в грудях — атипова гіперплазія
·       Високий рівень естрогенів в крові
·       Відсутність пологів і вагітностей
·       Перенесений раніше рак грудей або рак яєчника
·       Перша вагітність в 30 років і старше
·       Початок менструації у віці менше 12 років і більш пізнє настання менопаузи
·       Контакт з джерелами радіоактивного випромінювання
·       Генетичні мутації
·       Пасивний спосіб життя, зловживання алкоголем
Онкологи і лікарі-мамологи зазначають ще й інші важливі фактори, які призводять до раку молочної залози.
1.    Ігнорування симптомів, страх звернутися до фахівця і дізнатися реальний стан власного здоров’я, пізня діагностика.

2.    Самолікування. Жодні «методи» — від найгнучкіших інструкторів йоги з Інстаграму, порад зірок шоу-бізнесу і двоюрідних братів сусідок по кімнаті в гуртожитку — не працюють, навіть якщо всі ці люди бажають вам тільки добра.

 

3.    Відсутність ранньої діагностики. Сучасна медицина досягла таких вершин, що саме вчасне звернення до спеціаліста може врятувати життя. Якщо жінка звертається до фахівця на 1-й стадії раку, ймовірність вдалого лікування становить 98,5%; на 2-й — 93%. А на 4-й стадії цей відсоток становить всього 22. Займаючись самолікуванням, ви втрачаєте найцінніше — час.

 

Не ігноруйте наші поради, бо дані статистики невтішні. У світі за 2020 рік зафіксовано 2,26 мільйона випадків раку молочних залоз і з них 685 тис. смертей. Кожні пів години в нашій країні виявляють новий випадок раку грудей. Щогодини від нього помирає одна жінка. В Україні до 40% пацієнток йде з життя в перший рік після встановлення діагнозу рак молочних залоз.
 Телефонуйте за номером гарячої лінії: 0 800 33 96 87. Наш контакт-центр працює і у вихідні.
 
У суботу і в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і в будні дні, — записати вас на прийом до лікаря або на обстеження.​

Задати питання