Чому для проведення КТ необхідно направлення лікаря?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Чому для проведення КТ необхідно направлення лікаря?

«Мені потрібно записатися на КТ» — нерідко так починають пацієнти звернення в наш контакт-центр. Як правило, консультант питає, чи є направлення від лікаря, пояснює, що це дослідження не роблять «за бажанням» і часто чує у відповідь здивоване «Не візьмете без направлення? Чому? Я сплачую за послугу».

Чому просто «хочу» недостатньо і навіщо потрібно направлення спеціаліста — це питання, які вимагають роз’яснень. Основна проблема в тому, що ваші уявлення про необхідність КТ-дослідження можуть не збігатися з рекомендаціями лікарів.

Що потрібно знати про КТ?

В онкології комп’ютерну томографію (КТ) використовують дуже широко. Цей високотехнологічний метод наші фахівці застосовують не тільки для виявлення, але і для виключення ракової пухлини, а також для контролю лікування і динамічного спостереження.

Однак КТ-дослідження не є методом скринінгу. Комп’ютерна томографія проводиться за призначенням лікаря, який вас спостерігає, або нашого клінічного онколога. Необхідна також і консультація лікаря-рентгенолога: лікаря (!), а не знайомих або родичів, які «вже пройшли КТ».

Безперечно, КТ — високоточний спосіб діагностики. Проводять дослідження в нашому центрі досвідчені лікарі-рентгенологи на сучасному комп’ютерному томографі. І ви повинні знати, що КТ — рентгенівський метод, який передбачає отримання допустимої, але все ж істотної дози опромінення. Радіаційне випромінювання при комп’ютерній томографії вище, ніж при звичайній рентгенографії. Це не дивно, тому що метод надає набагато більше інформації.

Для його застосування є спеціальні показання і протипоказання. При будь-якому захворюванні проводиться підготовка до дослідження. Займається такою підготовкою лікар, і консультація фахівця дає нашим пацієнтам відповіді на всі питання.

Чому потрібно направлення?

Важливо розуміти, що будь-які дослідження підбирають із урахуванням мінімальної шкоди для здоров’я і максимальної інформативності, тобто переходять від простих методів до складних, а не навпаки.

Ваш лікар або наш клінічний онколог призначать вам КТ тільки тоді, коли його користь перевищує передбачуваний радіаційний ризик. Нагадуємо, що найважливішою перевагою комп’ютерної томографії є ​​виявлення або виключення будь-яких відхилень від норми в організмі.

Тому направлення лікаря для виконання КТ — необхідна умова. У направленні повинні бути вказані конкретний вид дослідження або їх комбінація з нашого переліку, який досить широкий.

Інформація про окремий вид дослідження (низькодозове КТ легень), яке допустимо зробити без направлення, докладно викладена в розділі сайту, присвяченому скринінговим програмам.

Як отримати направлення?

Всі питання легко вирішуються. Ви можете отримати направлення як у лікаря, який вас постійно спостерігає, так і у клінічного онколога в нашому центрі. Фахівець вивчить ваші документи, проаналізує скарги, історію хвороби і, при необхідності, зробить призначення.

Важливо. У діагностиці, як і в лікуванні, існують загальноприйняті стандарти для кожного захворювання. Саме тому комп’ютерну томографію не проводять «за бажанням». А направлення необхідне для того щоб фахівець розумів, яку саме задачу він повинен вирішити.