Що потрібно знати про хіміотерапію при раку шлунка?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Що потрібно знати про хіміотерапію при раку шлунка?
химиотерапия желудка

Вам поставили діагноз рак шлунка? Безумовно, у вас виникли питання про можливості лікування. Ви повинні знати, що в більшості випадків потрібен комплекс методів, і один з найважливіших етапів — хіміотерапія.

Хіміотерапію, як правило, призначають до і після операції. Цей метод також застосовують як паліативне лікування (яке підтримує) у випадках, якщо повне одужання неможливо.

Нагадаємо вам, що таке хіміотерапія

Це лікування препаратами, які вбивають ракові клітини або пригнічують їх розповсюдження. Такі ліки поширюються по організму через кров і можуть дістатися до пухлинних клітин практично у всіх місцях.

Кому можна пройти хіміотерапію при раку шлунка?

Можливість пройти курс хіміотерапії залежить від вашого стану і стадії захворювання. Відповіді на всі питання ви отримаєте на консультації з нашими фахівцями.

Що важливо знати?

Зазвичай пухлина зменшується при хіміотерапії.

Хіміотерапія також знижує ризик метастазів.

«Хіміотерапія при лікуванні раку шлунка підвищує ймовірність одужання, і це життєво важливо», — підкреслює завідувачка відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман.

Більшість пацієнтів перед операцією проходять 3-4 курси хіміотерапії; після операції — ще 3-4 курси.

Ліки пошкоджують ракові клітини, проте нормальні клітини також потрапляють під вплив хіміотерапії. Це може викликати тимчасові побічні ефекти, такі як випадання волосся, анемія, втрата апетиту, нудота. Наші лікарі обов’язково допоможуть вам боротися з побічними явищами, призначать необхідні медикаменти, порекомендують спеціальну дієту.

Підтримуюча, супровідна терапія, яку проводять у нашому центрі, позбавить вас від більшості видів «побочек». Спеціаліст-хіміотерапевт підбере правильний варіант. Тому дуже важливим є постійний контакт з вашим лікарем.

Частіше хіміотерапевтичні препарати вводять внутрішньовенно. Іноді — у таблетках. Більшості пацієнтів призначають комбінацію різних препаратів.

Ми не приховуємо, що хіміотерапія — нелегке лікування, яке може вас втомити. Ось чому між тижнями, протягом яких ви отримуєте препарати, необхідна перерва (зазвичай три тижні), коли ви не приймаєте ніяких ліків, — періоди відпочинку.

Як проходить хіміотерапія перед операцією?

Хіміотерапія при раку шлунка передбачає різні комбінації препаратів у залежності від протоколу, згідно з міжнародними стандартами.

Лікар заздалегідь повідомить вам, скільки курсів необхідно і які ліки призначені.

Операцію проводять приблизно через 4 – 6 тижнів після останнього курсу хіміотерапії.

Як проходить хіміотерапія після операції?

Ви знову почнете проходити хіміотерапію приблизно через 6 – 12 тижнів після операції. Коли саме — залежить від того, як швидко ви відновитеся. Після операції вам може бути складніше, ніж до неї, однак лікування потрібно пройти, щоб істотно зменшити ризик повернення хвороби.

Після хіміотерапії

Ви повинні звернутися до лікаря через 3-4 тижні після останньої хіміотерапії або хіміопроменевої терапії.

У перший рік ми рекомендуємо відвідувати вашого лікаря не менше 4 разів:

  • через 6 тижнів;
  • через 3 місяці;
  • через 6 місяців;
  • через 12 місяців.

Ви зможете обговорити з нашими фахівцями своє самопочуття, лікар вислухає ваші скарги, проведе медичний огляд, зробить необхідні призначення.

Якщо у вас все добре, через рік можна проходити контрольне обстеження раз на півріччя. Якщо ж буде щось турбувати, звертайтеся до нас без зволікань.

Задати питання