Covid-19: ваші питання і відповіді від головного лікаря TomoClinic

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Covid-19: ваші питання і відповіді від головного лікаря TomoClinic

Наша клініка не залишається осторонь світових процесів, тож ми зібрали найбільш поширені питання пацієнтів, на які дав відповідь головний лікар ТомоКлінік Степан Крулько. Будь ласка, поширте пост задля того, щоб цю інформацію дізналися якомога більше онкопацієнтів!

  1. Що робити, якщо карантин співпав з протираковою терапією?

Потрібна соціальна дистанція навіть з тими людьми, у яких ніби немає жодних симптомів вірусу чи застуди. Не йдіть навіть до невеликих скупчень людей. Антисептичні засоби та ретельне миття рук з милом — обов’язкові для кожної людини на даний час. Потрібна максимальна самоізоляція і категоричне дотримання гігієнічних вимог.

  1. Чи треба зупиняти лікування під час карантину?

Зараз вкрай важливо продовжувати системне протиракове лікування, адже від цього може залежати стан вашого здоров’я та життя. Іноді є ситуації, за яких потрібне тимчасове припинення лікування. У будь-якому випадку рішення приймає лікуючий лікар або консиліум.

  1. Чи вразлива до вірусу категорія онкопацієнтів, що отримують протиракове лікування?

Так чи інакше, але терапія пригнічує імунну систему, тож пацієнт стає більш вразливим не лише до Covid-19, а і до будь-яких вірусів.

  1. Чи можна пити алкоголь?

Хоча наша нація відома своєю повагою до «народних засобів» у вигляді алкогольних напоїв, але власне життя і здоров’я дорожчі. Доведено, що алкоголь не захищає від COVID-19 і може зробити вас вразливим до вірусу, знизивши імунітет. Багато води, чай з лимоном, медом, калиною, малиною може зволожити слизові оболонки горла та покращити ваше здоров’я. Уникайте куріння.

  1. Як треба харчуватися?

Не споживайте холодну їжу. Триразове збалансоване та повноцінне харчування є перевагою (свіжі овочі та фрукти включно). Рекомендована термічна обробка продуктів. Ножі та дошки для нарізки сирої та вареної їжі мають бути різними.

  1. Чи можу я проконсультуватися з лікарем під час карантину? Як це зробити?

Якщо ваш стан не загрожує життю, сімейний лікар стане у нагоді. Також ви можете зателефонувати до свого лікуючого лікаря (хіміотерапевта) та отримати дистанційну консультацію. У будь-якій незрозумілій ситуації щодо лікування дзвоніть до TomoClinic —  0 (800) 33-96-79 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України), +38 (0522) 30-15-03 або +380 (98) 860-09-90 (для дзвінків по Україні або з-за кордону).

Бажаю вам міцного здоров’я! Борімося і поборемо!

Задати питання