Ціна питання, або Про особисту відповідальність

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Ціна питання, або Про особисту відповідальність

Як вийшло, що в поліклініці, куди я звернувся зі скаргами, у мене пропустили початкову стадію раку? Чи можна тепер хворобу вилікувати? Якщо так, то яке лікування допоможе? Що зміниться в моєму повсякденному житті?

Як часто звучать в кабінетах наших фахівців такі питання, і як непросто буває на них відповісти. «Я ж був у лікарів, був … говорили, що все в добре …», — розгублено повторює пацієнт, якому клінічний онколог повідомив, що у нього просунута стадія раку і тепер чекає серйозне і тривале лікування.

Ми вирішили підняти цю гостру і чутливу проблему, тому що вона може торкнутися кожного: тому що в країні все ще існує система передачі пацієнта «по ланцюжку» від лікаря до лікаря, ходіння по колу з кабінету в кабінет, звернення до хірурга замість онколога і … непоправної втрати часу. Коли в спеціалізованому центрі діагноз рак все-таки встановлюють, залишається відкритим одне питання: «Чому ви відразу до нас не прийшли, коли виникли перші підозри?».

Цитати з звернень родичів пацієнтів говорять самі за себе.

Світлана Ш. втратила сина через неправильно встановлений в її рідному місті діагнозу. Жінка пише: «Мого сина угробили. 34 роки йому було. Не могли спочатку визначити, що у нього. Знайшли біля легені маленьку пухлину, а лікували більше місяця від туберкульозу. В результаті пішло на праву легеню, метастази».

А це звернення Тетяни Т.: «TomoClinic, я якось здивована вашими рекомендаціями — вас повинні направити до клінічного онколога … ну, де це прописано, хто про це знає? Розумні дядьки в хороших клініках якось однобоко вирішують долю пацієнта, пацієнт хоче вам і саме вам довіритися, здає всілякі аналізи, оплачує рахунки, лікування тільки по протоколу, але ніхто не розповідає про інші методи лікування, про інші наслідки лікування, про те , що після операції він проживає рік, а без операції — вісім місяців. До чого повинна бути готова сім’я? Про нові ліки, і які фірми їх можуть продати. Кожен медичний орган вирішує питання у своєму колі, своїми силами, хоча вже з’явилися альтернативні методи лікування і клініки, які пацієнт повинен шукати сам. Державі необхідна централізована система лікування раку і його попередження. У районних клініках немає пристойних систем обстеження, часто людям треба їздити за 50-60 км, щоб зробити УЗД. Куди вже тут до клінічного онколога?! »

Ми розуміємо відчай людей, які втратили близьких. Але не можемо нести відповідальність за дії кожного сімейного лікаря в будь-якому місті країни. Так, Тетяна Т. має рацію — ніде не «прописано». Тому ми і наповнюємо сайт, ведемо сторінки в соціальних мережах, щоб давати вам важливу для життя інформацію.

При будь-яких підозрах, тривожних симптомах, виявлених новоутвореннях, звертайтеся до онколога — навіть якщо сімейний лікар не направляє і припускає (!), що ваша хвороба не небезпечна. Припущення тут не працюють, останнє слово в діагностиці раку — тільки за результатом гістологічного аналізу.

Залежно від скарг сімейний лікар може послати вас на УЗД або інші дослідження. Якщо буде виявлено новоутворення, він повинен направити вас до онколога. На цьому етапі функції сімейного лікаря закінчуються. Рак це або не рак — відповідь ви отримаєте в спеціалізованому центрі. Клінічний онколог розбереться досконально в ситуації. Якщо діагноз рак вам встановлять, до фахівця з сімейної медицини ви повернетеся після лікування для подальшої підтримки необхідними процедурами та наглядом.

Оскільки один метод не дає повної картини, зазвичай в нашому центрі проводять різні дослідження при підозрі на рак. Клінічний онколог підбере комбінацію методів, необхідних для оцінки і опису стану вашого здоров’я. На підставі результатів досліджень лікарі дізнаються, чи є у вас рак, і визначать стадію захворювання. Тільки правильний діагноз призведе до успіху лікування.

Знаєте, що може бути гірше відсутності лікування? Лікування при неправильному діагнозі!

Описаний вище випадок — дуже яскравий приклад: рак легень нерідко маскується під туберкульоз, людей місяцями «лікують» від неіснуючої хвороби, а пухлина продовжує розвиватися. Так само буває і з іншими видами раку. Тому йдіть до професіоналів. В онкологічному центрі ви не будете «ходити по колу», а відразу потрапите до фахівців високого класу. Можливо, ви почуєте добрі новини, коли лікарі виключать рак.

Наша спільна мета — раннє виявлення, ретельне дослідження і швидкий початок лікування. Команда фахівців TomoClinic націлена на результат кожен день.

Візьміть відповідальність за своє життя в свої руки. Адже чим менше пухлина і чим раніше вона виявлена, тим вищі шанси на одужання. І навіть якщо доведеться проїхати 50-60 км (як пише Тетяна Т.), зробіть це і зробіть якомога швидше — занадто велика ціна питання. Життя!

Задати питання