Де застосовується КТ і чи боляче це?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Де застосовується КТ і чи боляче це?

Серед методів діагностики комп’ютерна томографія впевнено лідирує при встановленні і підтвердженні діагнозу, при перевірці ефективності лікування, в спостереженнях при терапії і плануванні хірургічних операцій.

Сучасні томографи дозволяють отримувати високоточні тривимірні зображення. Буквально за секунди можна просканувати весь організм, отримавши кадри внутрішніх органів людини в різних проекціях. На моніторі комп’ютера досліджувані органи постають у вигляді найтонших шарів. Отримані зображення внутрішніх органів дозволяють побачити найменші зміни структури тканин, запальні процеси, осередки, пухлини та інші патології. Лікар-діагност скрупульозно, зріз за зрізом, аналізує візуалізований «внутрішній світ» пацієнта, видаючи максимальну інформацію про стан організму. І якщо, наприклад, знадобиться операція, то томограми, як GPS-навігатор для хірурга, з граничною точністю дозволять позначити обсяг втручання при наданні допомоги пацієнтові. КТ широко застосовується в гінекології, урології, травматології, кардіології, судинній хірургії, оториноларингології, протезуванні. Цікаво, що імплант, виготовлений після КТ-обстеження, стає 100% -ної заміною оригіналу.
На КТ обстежуються голова, шия, головний мозок, серце, нирки, верхній і нижній відділи черевної порожнини, органи сечової системи, хребет, таз, суглоби, кінцівки. У багатьох випадках КТ-діагностика взагалі є питанням життя і смерті. Саме своєчасна, високошвидкісна і якісна діагностика при онкології та інших серйозних захворюваннях може не дати розвинутися тим незворотним процесам, пропустивши початок яких, пізно буде звертатися до лікарів. КТ-обстеження рекомендується також при ожирінні, стресах, гіподинамії і в різних інших випадках з метою запобігання або зниження факторів ризику серцево-судинних захворювань.
Трапляється, що КТ призначають для уточнення діагнозу. Ніколи не відмовляйтеся від такої рекомендації. Адже після проведення комп’ютерної томографії часто лікар встановлює пацієнтові інший діагноз, який досить відрізняється від попереднього.
У комп’ютерної томографії є ​​додаткові бонуси. Це обстеження здійснюється швидко, не викликає страху і хворобливих відчуттів, а також не вимагає якоїсь особливої ​​підготовки. Пацієнту не потрібно страждати, захоплюючи зонд або зазнаючи інші неприємні процедури при обстеженні шлунка або кишечника. Після завершення обстеження пацієнт може відразу ж повернутися до своєї звичайної фізичної або розумової роботи. Не проблема і малорухливість пацієнта. КТ-діагностика доступна і для людей з обмеженими можливостями.

Пам’ятайте, що в мільйонах випадків фатальною була не хвороба, а запізніле звернення до лікаря. Не відкладайте візит до лікаря.