«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»

Тисячі пацієнтів пройшли в нашому центрі променеве лікування без руйнівних наслідків для здорових органів. Три «кити», на яких стоїть високоточна радіотерапія, — новітнє обладнання, планування і колосальний досвід медичної команди.

А в команді є фахівці, про яких ви, швидше за все, мало знаєте, але без яких неможлива сучасна радіотерапія. Адже саме вони вирішують одну з головних математичних задач — направити промені точно в ціль: на злоякісну пухлину і тільки на пухлину. Хто вони? Ми вам розповімо.

Це наші медичні фізики — професіонали, які поряд із лікуванням пацієнтів забезпечують їх радіаційний захист і безпеку. Це фахівці, що працюють на стику фізики, математики, біології та медицини. Вимоги до їх професії — найвищі! Спеціалізація поєднує технічну освіту, глибокі знання математики, фізики, електротехніки, радіобіології та основ програмування, а також відмінне володіння комп’ютером і медичну підготовку.

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика», — каже наш старший медичний фізик Микола Гуменюк.

Адже саме його команда контролює якість обладнання, розраховує дози опромінення і створює безпечні плани променевої терапії. Всі наші медичні фізики мають технічну освіту і працюють з дуже складною ультрасучасною апаратурою. Саме завдяки їх роботі ракова пухлина отримує вбивчу дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.
Перед тим як лікувати пацієнта наші фізики тестують план на фантомі та бачать, наскільки збігається початковий варіант і те, що може виконати апарат.

Тільки при більш ніж 95-процентному збігу ми починаємо променеве лікування. Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня медичні фізики разом із променевими терапевтами контролюють, чи на місці знаходиться пухлина-мішень. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідне перепланування. Можете уявити, яка це відповідальність, наскільки серйозний процес.

«Вчитися потрібно постійно, — підкреслює Микола Гуменюк. — Ми читаємо багато закордонної літератури, пов’язаної з основними розробками в області медичної фізики; беремо участь у міжнародних конференціях і майстер-класах. До нас також приїжджають фахівці з інших міст України і з-за кордону для обміну досвідом. Цей досвід, нові знання обов’язково повертаються до наших пацієнтів точним, ефективним і безпечним лікуванням».

Задати питання