Хіміотерапія при раку легень

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Хіміотерапія при раку легень
chemotherapy tomoclinic

Хіміотерапія — класичний метод, який часто застосовують при раку легень. Це лікування спеціальними препаратами (цитостатиками). Деякі з них руйнують ракові клітини, інші — пригнічують ділення.

Тобто завдяки хіміотерапії кількість пухлинних клітин не збільшується. Для знищення якомога більшого їх числа необхідна комбінація ліків.

Нашим пацієнтам доступні всі сучасні види хіміотерапії. Вибір препаратів залежить від багатьох чинників: типу пухлини, стадії захворювання, загального стану організму, функції печінки і нирок. Лікування проводять курсами. Пацієнти отримують хіміотерапію, а потім, як правило, три тижні відпочивають. Курс повторюють кілька разів в залежності від конкретної ситуації: стадії захворювання, препаратів, інших методів лікування.

Хіміотерапію призначають на різних етапах:

  • після операції — для знищення ракових клітин;
  • перед операцією — щоб зменшити пухлину: це збільшує шанс на повне видалення злоякісного утворення під час операції;
  • замість операції: в комбінації з променевою терапією — називається хіміопроменевою терапією.

Про хіміопроменеву терапію

Хіміопроменева терапія — комбінація хіміотерапії та опромінення. Пацієнт отримує щодня променеву терапію і раз в тиждень хіміотерапію. Призначають таке лікування, якщо є поширення хвороби в грудній порожнині. Це стосується і стадії ІІІ. Хіміотерапія і опромінення підсилюють дію один одного. Мета терапії — вилікувати рак легень.

Хіміопроменева терапія — нелегке лікування. Тому його призначають тільки пацієнтам, у яких задовільний стан здоров’я. Хіміопроменева терапія не показана, якщо є метастази в інших органах.

Бажано пройти променеву терапію в той же період, що і хіміотерапію. Тоді ефект від комбінованого лікування найбільший.

Для деяких пацієнтів проходити променеву і хіміотерапію одночасно складно: наприклад, при наявності багатьох побічних ефектів. У таких випадках можливо отримати опромінення незабаром після хіміотерапії.

Всі проблеми, які вас турбують, ви обговорите з лікарем і разом знайдете правильне рішення — як пройти необхідний курс лікування і впоратися з побічними явищами.

Хіміотерапія при метастазах

У разі поширеного раку (метастазів) хіміотерапія допоможе сповільнити хворобу і зменшити симптоми. Мета лікування — максимально продовжити життя і поліпшити якість життя. У ряді випадків можливе призначення таргетної терапії, а також поєднання хіміотерапії та імунотерапії.

Таргетна терапія здійснює цілеспрямований вплив на пухлину. Переноситься легше, ніж хіміотерапія, і дає хороший ефект. Схильність до таргетної терапії визначають за допомогою спеціальних досліджень: виявляють мутації (дефекти) в генах та індивідуально підбирають препарати в залежності від молекулярно-генетичних характеристик пухлини.

Як працює імунотерапія і кому призначають?

Імунотерапія — лікування, яке стимулює імунну систему атакувати ракові клітини. Простими словами, імунна система визначає ракові клітини як чужорідні і атакує їх.

Лікування не має прямого впливу на пухлину (як таргетна терапія), а «фокусується» на самій імунній системі. Це унікальна властивість імунотерапії.

Імунотерапію призначають, у першу чергу, пацієнтам з метастатичним раком легень. У ряді випадків лікування допомагає перевести захворювання з невиліковного в хронічне.

При метастатичному раку легень імунотерапія можлива в якості основного лікування, іноді в поєднанні з хіміотерапією.

Імунотерапія також може призначатися як наступний етап після хіміотерапії.

Наші фахівці дадуть відповіді на ваші питання, роз’яснлять, як буде проходити лікування і чого очікувати. Ми готові допомагати вам і підтримувати в усьому як в процесі лікування, так і після його закінчення.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте за номером, який ви бачите на сайті. Ви отримаєте інформацію і зможете записатися на консультацію до фахівця.

Задати питання