Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Імунотерапія: принцип дії у ефективному лікуванні раку

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Імунотерапія: принцип дії у ефективному лікуванні раку
иммунотерапия рака

Давайте розглянемо одну з основних проблем раку. Чому він такий підступний? Справа в тому, що ракові клітини вміють ховатися в організмі, здорова тканина їх не відразу виявляє. Ось чому, залишаючись непомітними, вони можуть швидко розмножуватися.

І тут вступає в боротьбу імунотерапія, вона стає головним бар’єром на шляху такого розмноження і «спокійного життя» злоякісних клітин.

Метод діє в двох напрямах:

  • За допомогою спеціальних ліків імунна система знаходить ракові клітини.
  • Атакує їх, не дозволяючи їм далі розмножуватися і впливати на здоров’я людини — тому іноді її називають біологічною терапією. Тобто імунотерапевтичні препарати допомагають імунній системі працювати інтенсивніше, полегшують їй пошук і позбавлення від ракових клітин.

Сьогодні вже десятки препаратів імунотерапії, схвалені міжнародними онкологічними спільнотами, зареєстровані в Україні. Ще сотні тестуються в світі. При подальшій розробці цих ліків все більше і більше видів раку будуть виліковуватися, тому що кожен з препаратів спрямований на боротьбу з конкретним захворюванням. Майбутнє — за персоніфікованою медициною.

Які ж захворювання в TomoClinic ми лікуємо за допомогою імунотерапії?

  1. Дуже хороші результати дає імунотерапія при лікуванні меланоми. Люди, які ще недавно були приречені, сьогодні можуть повноцінно жити роками і навіть одужувати.
  1. На другому місці таке поширене захворювання, як рак легенів.
  1. Є успіхи в лікуванні раку молочних залоз, раку нирок, колоректального раку.

Спектр захворювань, з якими може боротися імунотерапія, постійно розширюється. У світі мало не щодня з’являються нові імунотерапевтичні препарати. Завдяки таким лікам люди навіть із запущеною формою раку живуть довго, як з хронічною хворобою.

Ми можемо виявляти різні мутації, «поломки» генів, і призначати нашим пацієнтам персональне, специфічне лікування, яке підходить саме для їх пухлини, для конкретного випадку. Ось у чому сьогодні полягає одна з наших головних задач: перевести невиліковне захворювання в хронічне. А це означає життя.

Переваги імунотерапії

  • Метод ефективно працює там, де інші методи лікування не ефективні. Деякі види раку, наприклад рак шкіри, не завжди реагують на опромінення або хіміотерапію, але залишають організм після імунотерапії.
  • Цей спосіб може допомогти іншим методам лікування працювати краще. Класичні види терапії, такі як хіміотерапія, можуть діяти результативніше, якщо працюють в комплексі з імунотерапією.
  • Меншим стає ризик рецидиву (повернення раку). Коли лікарі застосовують імунотерапію, імунна система пацієнта «вчиться йти» за раковими клітинами, якщо вони коли-небудь повернуться. Це називається імунною пам’яттю, яка може допомогти залишатися без раку протягом тривалого часу або всього життя.

Дізнатися більше про імунотерапію в TomoClinic ви можете за телефонами, вказаними на сайті https://tomoclinic.ua/uk/

 

Задати питання