Як ми плануємо лікування раку і чому у нас немає чудо-таблетки?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як ми плануємо лікування раку і чому у нас немає чудо-таблетки?

З чого складається лікування?

Почнемо з головного — без лікування рак невиліковний. Хвороба буде тільки нещадно прогресувати. Лікування і догляд з боку багатопрофільної, спеціалізованої та компетентної медичної команди не просто необхідні, а життєво необхідні!

Є кілька ефективних способів лікування раку. В абсолютній більшості випадків наша медична команда призначає поєднання методів. Таке поєднання, комплекс, визначають індивідуально — згідно з міжнародними протоколами і з урахуванням ситуації кожного пацієнта.

Наведемо деякі приклади:

• операція + променева терапія;

• операція + хіміотерапія;

• хіміотерапія + таргетна терапія + гормональна терапія;

• операція + хіміотерапія + променева терапія;

• променева терапія + імунотерапія;

і т. ін.

Ви будете перебувати під пильним наглядом фахівців протягом усього періоду лікування і після його закінчення.

Результати лікування онкологи регулярно оцінюють за допомогою МРТ, комп’ютерної томографії або інших обстежень. Залежно від розвитку хвороби і реакцій вашого організму наші фахівці адаптують або коректують лікування.

Індивідуальний підхід

Лікування раку завжди залежить від конкретної ситуації. Адже кожен пацієнт унікальний і вимагає індивідуального підходу. Вибір методів залежить від декількох факторів. Основні з них:

• тип раку;

• стадія хвороби;

• вік пацієнта;

• наявність інших захворювань;

• загальний стан пацієнта.

Послідовність методів лікування визначає багатопрофільна медична команда —це світовий підхід.

Лікувальні та паліативні методи

Щоб повністю зрозуміти мету лікування раку і що можна очікувати, ми спочатку з’ясуємо деякі медичні терміни.

Розрізняють:

• лікувальні процедури, які дають реальні шанси на повне зцілення;

• паліативне лікування — щоб уповільнити або навіть зупинити розвиток хвороби.

Паліативні методи можуть дати важливі результати, навіть якщо остаточне зцілення неможливо. Паліативна допомога спрямована на підтримку найвищої (яка тільки можлива) якості життя.

Чи є чудо-таблетка від раку?

Чудодійних ліків не існує, і з урахуванням того, що ми тепер знаємо про цю хворобу, можемо сказати, що лікування від раку ніколи не станеться за допомогою однієї таблетки. Це пов’язано з рядом причин, про які ви зараз дізнаєтеся.

Можливо, ви чули стійкий міф про те, що ліки від раку є вже давно, але інформація навмисно замовчується з різних причин. На жаль, це не так.

Виділимо 4 причини, чому не існує чудодійною таблетки.

По-перше, рак — це не одна хвороба, а збірна назва для більш ніж 200 різних захворювань. Наприклад, рак простати дуже відрізняється від раку грудей і вимагає зовсім іншого лікування. Деякі пухлини можна видалити хірургічним шляхом, але для більшості цього недостатньо, і необхідно комбінувати різні методи (наприклад, операція + променева терапія + хіміотерапія).

По-друге, тип раку залежить не стільки від органу, в якому виникла хвороба, скільки від типу клітин, які почали безконтрольно розмножуватися. Це означає, що можна знайти абсолютно різні ракові утворення в одному органі, кожен з яких вимагає абсолютно різного лікування.

Третя причина, чому всі види раку індивідуальні: хвороба більш-менш агресивна в залежності від змін, яких зазнала пухлинна клітина. Наприклад, один рак простати може бути особливо агресивним, а інший рак простати не несе небезпеки для життя пацієнта. Зрозуміло, з таким раком лікарі не борються однаковими засобами.

І, нарешті, кожен пацієнт по-різному реагує на лікування. Деякі зовсім не страждають від побічних ефектів, а інші важко переносять терапію. Тому лікування кожного пацієнта ретельно обговорює команда наших фахівців, які зважують всі «за» і «проти», щоб отримати максимальну користь для пацієнта.

Задати питання