Як звести до мінімуму ризик захворювання на рак

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як звести до мінімуму ризик захворювання на рак

Профілактика онкологічних захворювань здебільшого залежить від кожного, (куріння, вживання алкоголю і неякісних продуктів харчування), але в окремих випадках людина безсила. Прикладом є екологічний стан навколишнього середовища. На жаль, побічним ефектом науково-технічного прогресу є постійне його погіршення і все більше канцерогенне навантаження на кожну людину. Ми дуже мало можемо вплинути на екологію навколишнього нас середовища, тому зосередимося на тому, що в нашій владі. Отже, ранжируємо причини, що впливають на захворюваність на рак, за ступенем їх шкідливості.

1-е місце (35%) впевнено тримає неправильне харчування, в тому числі вживання продуктів зі штучними барвниками, консервантами. Ми не знаємо, де вирощувалися апетитні фрукти і овочі, красу яких часто допомагають зберігати пестициди. Загалом, це той випадок, коли грім вдарить не з хмари, а з купи гною.

2-е місце (32%) належить курінню. Здоровий спосіб життя і відмова від шкідливих звичок – це не просто модні віяння, від цього залежить якість життя кожного і майбутнього покоління в цілому. Курити більше не модно!

На 3-є місце потрапляє гонитва за красою – надмірне захоплення засмагою. Потрібно бути обережніше і уникати прямого попадання сонячних променів протягом тривалого часу.

здоровый образ жизни

Весь цей сумнівний ТОП-3 корінням сягає в нашу ментальність – грім не вдарить, ледачий не встане. До останнього обходити лікарів стороною, поняття не мати, що таке щорічний медичний огляд – диспансеризація, небажання чути, цікавитися, знати, забобонні страхи (про це краще не думати) та інші прояви низької культури в питаннях, що стосуються самого головного в житті активу – здоров’я, призводять до дуже сумних наслідків, коли знання приходять вимушено і занадто пізно.

Якщо у вашій родині на рак хворіли родичі, цей генетичний фактор зобов’язує вас з особливим старанням стежити за станом свого здоров’я. Слід бути насторожі і в разі, коли у вас спостерігається порушення функції обмінної системи. Наприклад, навіть дитина знає про взаємозв’язок раку легенів з курінням. Але також відомі випадки, коли людина курить як паровоз, а на рак не захворіла. А тому, хто взагалі ніколи не палив, діагностують рак легенів. Чому так? Поганий імунітет, порушення функцій обмінної системи організму людини. Рак не дивиться кого вибирати, але легко можна підвищити свої шанси не зіткнутися з цим страшним захворюванням, чому б не зайнятися цим прямо сьогодні?