При перших ознаках проблем із сечовипусканням без зволікання звертайтеся до уролога. Лякатися не треба: можливо, це запалення простати (простатит) або аденома простати (доброякісна пухлина залози).
Перше, з чого почне лікар, це пальцеве ректальне (через пряму кишку) обстеження передміхурової залози. Якщо пухлина пальпується, це поганий знак, часто говорить про пізні стадії раку. Але навіть якщо пухлина не буде прощупуватися, лікар попросить вас зробити аналіз крові на специфічний антиген простати (PSA, PSA free). PSA — це речовина, зміст якої в крові різко зростає при раку простати.
УЗД простати
Подальшим кроком стане трансректальне ультразвукове сканування (УЗД простати через пряму кишку) — швидкий метод діагностики, без серйозної попередньої підготовки, нешкідливий і вельми інформативний. УЗД простати — невід’ємний елемент в первинній діагностиці раку простати.
МРТ
Замість трансректального УЗД можна пройти дослідження передміхурової залози на магнітно-резонансному томографі (МРТ). Таке дослідження для пацієнта комфортніше, для лікаря набагато інформатівніше, ніж просто УЗД, але коштує трохи дорожче.
СКТ (спіральна комп’ютерна томографія)
СКТ вже давно і по праву в усьому світі зарекомендувала себе як найбільш вживаний метод медичної діагностики в онкології (як первинної, так і в якості дообстеження, наприклад, після УЗД), метод контролю ефективності застосовуваного онкологом лікування, спосіб контролю стану організму, метод раннього виявлення метастазів в будь-якому куточку людського тіла.
ПЕТ
Одним з найсучасніших діагностичних методів раку простати є позитронно-емісійна томографія (ПЕТ). Тканини пухлини чіткі, їх не сплутаєш з гіперплазією залози і хронічним простатитом.
Наступним і остаточним кроком у діагностуванні раку простати стає біопсія передміхурової залози. Амбулаторно, за допомогою спеціальної голки, через пряму кишку або промежину відщипується крихітний шматочок залози для подальшого гістологічного дослідження.
Контрольна комп’ютерна томографія простати (КТ) і остеосцінтіграфія можуть знадобитися для виявлення ступеня поширення раку простати.
Пам’ятайте, не кожне новоутворення має в собі ракові клітини, але ключ до зцілення навіть злоякісної пухлини знаходиться виключно в ранній і своєчасній діагностиці. Завжди легше подолати хворобу, поки вона ще «слабка», ніж в запущених випадках битися відразу з безліччю її проявів і ускладнень.