Коли робити УЗД і як до нього підготуватися

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Коли робити УЗД і як до нього підготуватися
Підготуватися до УЗД просто. За 2-3 дні до проведення УЗД органів черевної порожнини потрібно виключити зі свого раціону газообразующие продукти, свіжі фрукти і овочі. Тим, хто страждає метеоризмом рекомендується включити в підготовку активоване вугілля або Еспумізан. Дослідження здійснюється вранці натщесерце.
Для проведення УЗД жіночих статевих органів, сечового міхура і передміхурової залози потрібно повний сечовий міхур, який є оптимальним акустичним вікном для візуалізації досліджуваних органів. Літрова пляшка води без газу невеликими ковтками – ось все, що вам знадобиться за годину-півтори до початку дослідження.
Для УЗД молочних залоз жінкам слід приходити на 5-12 день від першого дня менструації при циклі в 28 днів і на 7-14 день, якщо тривалість менструального циклу більше.

Коли потрібно йти на УЗД

При травмах голови УЗД допоможе доктору виявити місця крововиливів.
При проблемах із зором УЗД часто використовують офтальмологи, щоб отримати точні розміри очей, визначити положення кришталика.
УЗД печінки – розміри, структура, однорідність, кровотік.
УЗД жовчного міхура, жовчних проток – розміри, товщина стінок, прохідність.
УЗД підшлункової залози – розміри, форма, контури, наявність утворень.
УЗД нирок – стан, структура, запальні процеси, камені, освіти, зміни після гострих або хронічних захворювань нирок.
УЗД (контроль) щитовидної залози – вузли, кісти, зміни розмірів і структури щитовидної залози. Рекомендується щорічне обстеження.
УЗД серця – маса, скорочувальна діяльність, патологія, пухлина, тромби.
УЗД плоду – визначення терміну вагітності, контроль розвитку. При нормальному перебігу вагітності – 3-4 рази за весь період, але не більше.
УЗД судин – болі в ногах, ослаблення, відсутність пульсу на артеріях гомілки, цукровий діабет, контроль після операцій на артеріях нижніх кінцівок.
УЗД органів малого тазу – своєчасне виявлення доброякісних і злоякісних новоутворень.
УЗД (контроль) молочної залози – своєчасне виявлення доброякісних і злоякісних новоутворень. Рекомендується щорічне обстеження.
УЗД: навіщо і як часто або для чого потрібна диспансеризація
Зараз модно бути здоровим. Здоров’я потрібно і для того, щоб заробляти гроші, і для того, щоб їх із задоволенням витрачати. Так що якщо вас нічого не турбує – це прекрасно, але обстежуватися раз на рік все ж потрібно. Будь-яке захворювання, виявлене на ранній стадії (навіть якщо це рак), зазвичай добре піддається лікуванню.
Дотримуйтесь щорічного плану обстеження:
– Загальний аналіз крові та сечі;
– Ультразвукове дослідження (УЗД) щитовидної залози, черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка), нирок, органів малого таза;
– Електрокардіограма (ЕКГ);
– Рентген або флюорографія (ФЛГ) легких.
Перерви всього в пару років можуть виявитися фатальними. Пухлина нирки в кілька міліметрів лише за 2-3 роки може повністю зруйнувати нирку. Найчастіше такі пухлини ніяк себе не проявляють і не викликають скарг пацієнтів. Їх виявляють чисто випадково – на УЗД за іншими показниками. При стандартному УЗД органів черевної порожнини лікар нирки може не дивитися (вони розташовані в зачеревинному просторі). Просіть розгорнутий протокол УЗД, він завжди краще фрагментарних досліджень.