Головна/Коли і чому всім потрібно обов’язково проходити онкоскринінг?
11.04.2024

Коли і чому всім потрібно обов’язково проходити онкоскринінг?

У цивілізованих країнах давно є поняття обов’язкового скринінгу. Онкоскринінгу – це комплекс досліджень, які дозволяють діагностувати новоутворення на самому початку його розвитку – до того, як у хворого проявляться симптоми. Це зовсім не те, що в Україні розуміється під ранньою діагностикою, коли хворий під тиском болю (а біль – це страж нашого здоров’я) або якихось інших проявів хвороби, звертається до лікаря.
Скрининги потрібно проводити з упором на ті форми раку, які домінують в даній конкретній країні. В Україні до таких належать рак товстого кишечника, простати, молочної залози, шийки матки, шкіри. Людям, які потрапляють до групи ризику через свою погану спадковість або з інших причин, онкоскринінгу потрібно поглиблювати скрупульозним обстеженням тієї форми раку, до якої простежується схильність.
Очікувати, що в Україні незабаром з’являться програми, коли держава буде фінансувати наше обстеження, не варто. Сьогодні в нашій країні здорових людей ніхто не обстежує, тому з метою запобігання онкологічних захворювань, ми самі повинні взяти на себе відповідальність за своє здоров’я.

Що потрібно робити: кожна дівчина від 18 і до 35 років повинна проходити УЗД молочних залоз раз на рік в профілактичних цілях. З 35 і до 75 років – раз на рік обов’язкова мамографія. Ну, трошки некомфортно, і все ж це практично безболісне рентгенологічне дослідження молочних залоз.

онкоскрининг

Важливо знати! Якщо у вас рано почалася менструація (до 12 років), і ви зараз перебуваєте у віці 30 років, у вас ще немає дітей, а рак молочної залози був у ваших близьких, якщо хоч колись лікар ставив щодо вас діагноз фіброаденома (захворювання молочної залози), то вам обов’язково показаний щорічний скринінг. А якщо до цього додається або проявляється самостійно збільшення пахвових лімфатичних вузлів, ущільнення в грудях, зміни на шкірі або виділення з соска, то до лікаря потрібно не йти, а бігти, незалежно від віку (нехай наймолодшого) і від того, як давно ви проходили останній скрініга.
А на закінчення, радимо намагатися вести спокійний розмірений спосіб життя. Тому що гран-прі зі знаком мінус у факторах, що провокують розвиток раку, належить до стресів! А вже за стресами йдуть всі наші шкідливі звички. Стрес б’є по імунітету, запускає гормональні збої, які й призводять до різних онкологічних захворювань.
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху