Коли і чому всім потрібно обов’язково проходити онкоскринінг?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Коли і чому всім потрібно обов’язково проходити онкоскринінг?
У цивілізованих країнах давно є поняття обов’язкового скринінгу. Онкоскринінгу – це комплекс досліджень, які дозволяють діагностувати новоутворення на самому початку його розвитку – до того, як у хворого проявляться симптоми. Це зовсім не те, що в Україні розуміється під ранньою діагностикою, коли хворий під тиском болю (а біль – це страж нашого здоров’я) або якихось інших проявів хвороби, звертається до лікаря.
Скрининги потрібно проводити з упором на ті форми раку, які домінують в даній конкретній країні. В Україні до таких належать рак товстого кишечника, простати, молочної залози, шийки матки, шкіри. Людям, які потрапляють до групи ризику через свою погану спадковість або з інших причин, онкоскринінгу потрібно поглиблювати скрупульозним обстеженням тієї форми раку, до якої простежується схильність.
Очікувати, що в Україні незабаром з’являться програми, коли держава буде фінансувати наше обстеження, не варто. Сьогодні в нашій країні здорових людей ніхто не обстежує, тому з метою запобігання онкологічних захворювань, ми самі повинні взяти на себе відповідальність за своє здоров’я.

Що потрібно робити: кожна дівчина від 18 і до 35 років повинна проходити УЗД молочних залоз раз на рік в профілактичних цілях. З 35 і до 75 років – раз на рік обов’язкова мамографія. Ну, трошки некомфортно, і все ж це практично безболісне рентгенологічне дослідження молочних залоз.

онкоскрининг

Важливо знати! Якщо у вас рано почалася менструація (до 12 років), і ви зараз перебуваєте у віці 30 років, у вас ще немає дітей, а рак молочної залози був у ваших близьких, якщо хоч колись лікар ставив щодо вас діагноз фіброаденома (захворювання молочної залози), то вам обов’язково показаний щорічний скринінг. А якщо до цього додається або проявляється самостійно збільшення пахвових лімфатичних вузлів, ущільнення в грудях, зміни на шкірі або виділення з соска, то до лікаря потрібно не йти, а бігти, незалежно від віку (нехай наймолодшого) і від того, як давно ви проходили останній скрініга.
А на закінчення, радимо намагатися вести спокійний розмірений спосіб життя. Тому що гран-прі зі знаком мінус у факторах, що провокують розвиток раку, належить до стресів! А вже за стресами йдуть всі наші шкідливі звички. Стрес б’є по імунітету, запускає гормональні збої, які й призводять до різних онкологічних захворювань.