Комп’ютерна томографія та кількість зрізів

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Комп’ютерна томографія та кількість зрізів
комп'ютерна томографія кропиницький

16, 32 чи 128: яка кількість зрізів краще? Пересічний пацієнт, звичайно, вважатиме, що чим більше, тим краще. Давайте з’ясуємо, чи справді така логіка доречна, коли мова йде про комп’ютерну томографію та кількість зрізів під час дослідження.

Що дає пацієнту і спеціалісту висока якість дослідження на комп’ютерному томографі? Яким буде результат на апаратах з різною кількістю зрізів? В цьому матеріалі ви дізнаєтеся про аргументовану думку на це від головного лікаря та рентгенолога TomoClinic.

Що таке КТ-зріз?

Це зображення, що апарат отримує за одне обертання рентгенівської трубки навколо об’єкта дослідження. Кількість зрізів залежить від детектора (пристрій, який вловлює рентгенівське випромінювання). Існують томографи з 1, 2, 4, 6, 8, 16, 32, 64, 128, 640 зрізами.

Скільки зрізів мають комп’ютерні томографі в TomoClinic і чому?

В TomoClinic встановлено 2 комп’ютерних томографа Toshiba Aquilion Large Bore, і обидва — 16-зрізові. Ця система може виконувати широкий спектр складних процедур обробки зображень. Вона забезпечує повне охоплення всіх органів і дає зображення з високою роздільною здатністю.

Степан Крулько, головний лікар TomoClinic: «В Європі більшість онкологічних центрів також обладнані саме 16-зрізовими комп’ютерними томографами. Апарати з більшою кількістю зрізів важливі виключно для виявлення патологій серцево-судинної системи. Коли контрастна речовина вводиться за допомогою інжектора, комп’ютерний томограф має встигнути відсканувати наявність контрасту в серцево-судинній системі. А для сканування пацієнта з підозрою або наявним онкологічним захворюванням достатньо «золотого стандарту» діагностики — 16-зрізового томографа. До того ж, в TomoClinic встановлено додатковий апарат — інноваційна ангіографічна система Toshiba Infinix-i Dual Plane. Саме тут ми можемо отримувати якісні 3D-зображення серцево-судинної системи».

Більше зрізів чи менше: в чому різниця?

Ельміра Сокольцова, рентгенолог TomoClinic: «Принципової різниці в якості зображення на 64-, 32- або 16-зрізових апаратах немає. Вже починаючи з 1-зрізового спірального покоління томографів можливо отримати всі 3 судинні фази сканування органу або групи органів, звичайно ж, якість 3-мірних реконструкцій буде відрізнятися від якості 4-зрізових апаратів, але свою клінічну задачу вони виконають у повному обсязі. Вся різниця в тому, що від кількості рядів детекторів залежить час сканування однієї анатомічної області (на 16-зрізовому томографі це триває від 10 до 25 секунд, на апаратах з 32 зрізами швидкість сканування є меншою)».

КТ-дослідження потрібно проходити виключно за показаннями, які визначає лікуючий лікар. Відповідно пацієнт звертається для діагностики на тому томографі, на який його направить фахівець.

Що дає точність апарату навіть з 16 зрізами, як під час КТ в TomoClinic?

Основою ефективної діагностики є насамперед дотримання всіх фаз контрастування, якісна обробка зображень, і, звичайно ж, правильна оцінка отриманих даних лікарем-рентгенологом. Висока точність нашого апарату дозволяє:

  • візуалізувати патологічні процеси і утворення розміром менше 1 см
  • провести диференціальну діагностику і спостереження в динаміці
  • оцінити ефективність проведеної терапії або хірургічного втручання

Наприклад, завдяки точному сучасному обладнанню в TomoClinic ми отримуємо можливість відрізнити фіброзний вузол, який є доброякісним за своєю природою і не несе ризику для життя пацієнта, від метастатичного вузла.

Для того, щоб записатися на КТ-дослідження організму, залиште заявку на нашому сайті: https://tomoclinic.ua/

Консультанти дадуть відповіді на ваші запитання. Наш контакт-центр працює і у вихідні. У суботу і в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і в будні дні, — записати вас на прийом до лікаря або на обстеження.

Задати питання