Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Лапароскопічна холецистектомія: видалення жовчного міхура

Онкологічний центр TomoClinic>Наші новини та статті>Лапароскопічна холецистектомія: видалення жовчного міхура

Що таке жовчний міхур і які його функції?

Жовчний міхур — невеликий орган грушоподібної форми, розташований навпроти нижнього боку печінки в правій верхній частині черевної порожнини. У ньому зберігається жовч, яка виробляється в печінці. Жовч — це рідина, важлива для травлення і для переварювання жирів. Коли видаляють жовчний міхур, його функцію бере на себе печінку і головний жовчний протік.

Камені утворюються в жовчному міхурі у багатьох людей: викликають тягнучий біль справа під ребрами і в інших частинах живота. Нудота, відрижка і непереносимість жиру також можуть вказувати на наявність каменів в жовчному міхурі.

Як визначають відхилення?

У більшості випадків проводять ультразвукове дослідження — УЗД. Це безпечний і безболісний метод. За допомогою звукових хвиль жовчний міхур з каміннями фахівець бачить на екрані.

Лікування

Коли камені викликають скарги або жовчний міхур запалений, його видаляють. Операція називається холецистектомія. Ви зможете чудово жити без жовчного міхура.
Якщо в минулому такі операції проводили через розріз черевної стінки на 10 – 25 сантиметрів (це вимагало багатоденної госпіталізації пацієнта і тривалого періоду відновлення), то сьогодні наші фахівці виконують холецистектомію щадним лапароскопічним методом — без великого розрізу, без болю.

Під час цієї операції в черевній порожнині роблять невеликі отвори. Через один з отворів проходить мініатюрна відеокамера (лапароскоп), яка фіксує те, що відбувається в черевній порожнині. Хірург точно, під великим збільшенням, бачить на екрані монітора все, що він робить.

Після видалення жовчного міхура і вилучення лапароскопа з черевної порожнини отвори зашивають швами, які розсмоктуються. Тому не буде серйозної хірургічної рани.

Період госпіталізації істотно зменшується в порівнянні з «відкритим» хірургічним втручанням. Пацієнти швидко відновлюються і можуть повернутися до звичного способу життя.

Важливо. Наш приватний онкологічний центр перший в Україні уклав договір з державною структурою, Національною службою здоров’я України, про проведення одного з видів лікування безкоштовно для пацієнтів. Таким чином, ви можете пройти хірургічне лікування в TomoClinic за рахунок НСЗУ, тобто, не сплачуючи особистими коштами.

На всі ваші питання дадуть відповіді консультанти за номером телефону, який ви бачите на сайті.

Як дістатися в TomoClinic

25011, Україна
м. Кропивницький, вул. Ялтинська, 1

Задати питання