Лікування складних випадків раку з лінійним прискорювачем TomoTherapy

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Лікування складних випадків раку з лінійним прискорювачем TomoTherapy

У разі, коли пацієнту необхідно опромінити одночасно спинний і головний мозок, зона опромінення виходить дуже довгою. І на класичному лінійному прискорювачі складно провести променеве лікування так, щоб воно було згубним для пухлини і безпечним для здорових органів.

У разі променевої терапії на звичайному лінійному прискорювачі можуть виникати променеві опіки, падіння показників крові, некроз тканин, рецидив… Тому в деяких особливих випадках важливо застосовувати складні техніки опромінення, висувати високі вимоги до обладнання та підготовки фахівців.

У центрі TomoClinic є обладнання та фахівці, здатні провести променеве лікування практично будь-якої складності — від радіохірургії крихітних утворень до краніоспінальних опромінень, сарком великих розмірів або чималих площ шкіри.

облучение сложных опухолей

Гарячі і холодні вогнища: суть завдання

Стандартний розмір поля опромінення лінійного прискорювача — 40 на 40 сантиметрів, але пухлина завжди має неідеальну форму і може мати більш масштабне розташування. На традиційних лінійних прискорювачах фахівці змушені «стикувати» 2-3 поля опромінення один з одним протягом 25-30 сеансів.

У місцях з’єднання ці поля можуть перетинатися або не сходитися. В результаті цього з’являються відповідно «гарячі» і «холодні» вогнища опромінення, тобто доза в цих місцях може бути вище або нижче необхідної.

Гаряче вогнище в мішені може викликати некроз тканин, а холодне через недостатнє опромінення пухлини — ризик рецидиву в майбутньому.

Чому до нас звертаються для краніоспінального опромінення пухлин?

Завдання фахівців TomoClinic — забезпечити відсутність цих холодних і гарячих зон. Тому в таких ситуаціях звертаються до лінійного прискорювача TomoTherapy від компанії Accuray. Апарат в нашій клініці дозволяє комфортно працювати з довгими мішенями: максимальна довжина поля опромінення на ньому становить 135 сантиметрів.

В ході реалізації плану лікування стіл апарату постійно рухається, що дозволяє уникнути нашарування полів на відміну від традиційного лінійного прискорювача. Ми можемо опромінити мішень з усіх напрямків навколо пацієнта, зробити це максимально рівномірно, скоротити вплив променів на здорові тканини і органи.

Для досягнення такого рівня якості лікування пацієнти і приїжджають в Кропивницький, в TomoClinic, з усієї країни. Запишіться на консультацію за телефонами, вказаними на нашому сайті!

Задати питання