29-30 вересня 2016 р. у місті Одеса пройшла щорічна конференція Асоціації радіологів України під назвою «Променева діагностика в онкології». УЦТ на конференції представляли лікарі Віталій Цимбал та Олег Горошенко.
За два дні учасниками із Кропивницького, Києва, Харкова, Львова, Одеси, Дніпра, Херсона та інших міст було представлено доповіді, що стосувалися практично всіх аспектів сучасної променевої діагностики – від класичних мамографії та сцинтіографії до останніх новинок у сферах ультразвукової та магнітно-резонансної діагностики.
Лікарі УЦТ ділилися досвідом та напрацюваннями у другий день конференції під час наукової сесії, де доповіді мали максимально практичне спрямування. Доповідь Віталія Олександровича Цимбала була присвячена вкрай важливій темі УЗ-діагностики раку молочної залози. Це захворювання входить у трійку найбільш небезпечних онкопатологій жінок, адже щорічно в Україні фіксується більше 16 тис. нових випадків захворювання. Обладнання УЦТ та рівень кваліфікації Віталія Цимбала дозволяють крім традиційних для всіх УЗ-систем функцій використовувати додаткові можливості для пошуку дрібних кальцинатів, що часто є єдиними проявами захворювання на початкових стадіях, та визначити жорсткість утворення за допомогою функцій еластографії зсуву хвилі. Завдяки цьому можна не лише більш точно та на ранніх стадіях діагностувати рак молочної залози, але і використовуючи найсучасніші можливості УЗ-навігації проводити пункції та біопсії підозрілих утворень із метою їх найточнішої верифікації і прийняття рішення про подальшу лікувальну тактику. Теоретичні дані було підкріплено даними гістологічного аналізу зразків узятих під час біопсій проведених у стінах УЦТ, які довели високу точність діагностики.
Доповідь Олега Володимировича Горошенка стосувалася МР-діагностики рецидивів пухлин головного мозку. Дані пухлини є дуже різноманітними та непередбачуваними, що вимагає постійних контрольних обстежень пацієнтів, що отримували лікування з приводу даного захворювання. Навіть досвідчені рентгенологи що використовують найсучасніші високопольні МР-системи часто не можуть впевнено відповісти на питання чи не відбувається прогресування або рецидив пухлини. Однією із додаткових методик що використовуються для вирішення даного питання є магнітно-резонансна спектроскопія. Метод базується на зміні поведінки атома водню залежно від хімічного складу речовини у якій той перебуває, що дозволяє дистанційно визначати співвідношення різних сполук у певному об’ємі речовини мозку. Знаючи нормальне співвідношення даних сполук та таке, що зустрічається у рецидивуючих пухлинах, можна зробити висновки про відсутність чи наявність рецидиву у пацієнта. Тема цікава і перспективна, тож напрацювання Олега Горошенка викликали жваву дискусію. Загалом у доповіді була доведена практична ефективність методики МР-спектросопії, що особливо помітно для певних груп пухлин мозку.
Спеціалістам УЦТ завжди приємно приймати участь у наукових заходах, адже, як доводить досвід, у сучасній медицині лише спільні зусилля та обмін досвідом ведуть до реального покращення якості роботи та зростання професійного рівня лікарів.