Лікувати лімфобластний лейкоз в Україні: у TOMOCLINIC проводять тотальне опромінення всього тіла

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Лікувати лімфобластний лейкоз в Україні: у TOMOCLINIC проводять тотальне опромінення всього тіла

Це світовий стандарт лікування лімфобластного лейкозу для значної групи пацієнтів — повністю вбити уражений раком кістковий мозок шляхом проведення тотального опромінення всього тіла (TBI), а потім після спеціальної підготовки виконати трансплантацію. Ще недавно, до кінця 2021 року, пацієнти, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти таке лікування лише за кордоном.

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Процедуру TBI проводять у TomoClinic!
Прорив у лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями крові став можливим завдяки унікальному для України обладнанню, яким оснащена клініка, та досвіду спеціалістів-радіологів.

Декілька днів тому лікарі нашого центру успішно провели пацієнтці тотальне опромінення всього тіла. Наступну трансплантацію кісткового мозку виконали спеціалісти Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Одна з критично значимих задач, яку вирішила досвідчена команда TomoClinic, — тотальне опромінення тіла (TBI) з одночасним захистом нирок, легень та очей пацієнтки. Тобто на життєво важливі органи дали необхідну, але безпечну дозу, яка не викличе в майбутньому важких побічних явищ.

«Проведення процедури тотального опромінення всього тіла (ТBI) — не лише величезний крок уперед у розвитку вітчизняної онкології та нові перспективи для людей з діагнозом лімфобластний лейкоз, а й економія бюджетних коштів, які МОЗ України виділяло на лікування таких хворих закордоном. Для пацієнтів у нашій країні опромінення кісткового мозку та подальша трансплантація безкоштовні (проводять за рахунок Державної програми трансплантації), а заощаджені кошти можна буде спрямувати на лікування більшої кількості людей із онкологічними захворюваннями», — зазначає головний лікар TomoClinic клінічний онколог Степан Крулько.

На поточний рік заплановано ще 10 процедур ТBI. Про це повідомляють на Урядовому порталі.

Задати питання