Променева терапія при раку грудей: захистимо ваше серце і легені

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Променева терапія при раку грудей: захистимо ваше серце і легені

Радіація вбиває злоякісні клітини — це незаперечний факт! При лікуванні раку грудей ми застосовуємо променеву терапію практично на будь-якій стадії хвороби.

Чому необхідна променева терапія?

Променева терапія потрібна після операції, щоб запобігти рецидиву — знищує ракові клітини, які могли залишитися в молочній залозі або в області грудей (ад’ювантна променева терапія). Цей метод використовують і для полегшення болю та інших симптомів поширеного (метастатичного) раку молочної залози. Область, яка опромінюється, доза і режим опромінення, кількість сеансів, відрізняються в залежності від стадії поширення пухлини і ступеня злоякісності.

Всі питання, варіанти лікування ви обговорите з нашими досвідченими лікарями. Ми гарантуємо, що доза і поля опромінення будуть обрані і розраховані таким чином, щоб здорові тканини і органи отримали якомога менше пошкоджень. Наші радіотерапевти-онкологи з допомогою сучасних методів захистять від опромінення ваші легені і серце. Як це відбувається?

Після органозберігаючих операцій

У більшості випадків після органозберігаючих операцій опромінюють тканини молочної залози. Це зменшує ймовірність повернення пухлини. Променева терапія складається з серії опромінень, спрямованих на всі груди, іноді — з додатковою дозою в операційній зоні, яка називається «буст». У деяких випадках опромінюють області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні і / або над ключицею, і / або за грудиною.

Після видалення грудей (мастектомії)

Після видалення молочної залози опромінюють стінку грудної клітини, а також області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні і / або над ключицею, і / або за грудиною. Мета — зменшити ймовірність рецидиву.

Що дає нашим пацієнткам використання технології IMRT і сучасних методик планування?

При проведенні променевої терапії велике значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® і унікальна для

України система TomoTherapy. Саме наша апаратура дозволяє використовувати технологію IMRT — радіотерапію з модуляцією інтенсивності. Це означає, що груди опромінюється з різних сторін, а основні пучки променів складаються з різних невеликих пучків, інтенсивність яких змінюється. Таким чином, наші лікарі-радіологи можуть краще розподілити дозу радіації за площею і зберегти здорову тканину.

«Сучасні методики планування, щоденний візуальний контроль положення пацієнта дозволяють досягти максимальної точності та істотно знизити ймовірність ускладнень з боку оточуючих здорових органів. Використання високих технологій і досвід команди фахівців TomoClinic дають незаперечні переваги пацієнткам, які проходять променеве лікування раку грудей у нашому центрі», — зазначила завідуюча відділенням променевої терапії, лікар-радіолог вищої категорії Наталія Серьогіна.

Ми виділили ряд переваг, які отримують пацієнтки при використанні сучасних методик планування променевої терапії.

  1. Однорідність опромінення молочної залози: як наслідок, хороший косметичний результат після органозберігаючих операцій; відсутність або незначна деформація молочної залози після променевої терапії.
  2. Можливість застосування «буста», тобто опромінення ложа пухлини після органозберігаючих операцій. Процедуру неможливо провести на кобальтових апаратах, тому що необхідна візуалізація.
  3. Захист серця, особливо при лівосторонній локалізації пухлини і після мастектомії. Це критично важливо, тому що багато жінок через 3 – 5 років після променевої терапії на кобальтових апаратах страждають на ішемічну хворобу серця, причому у важкій формі.
  4. Захист легень. При лікуванні на старих апаратах нерідкі виражені пневмофібрози, розвиток дихальної недостатності, часті бронхіти. Наші пацієнтки позбавлені таких ускладнень.
  5. Можливість проводити променеву терапію при наявності імплантатів в грудях.

Важливо. Пацієнтки TomoClinic проходять променеву терапію в умовах сучасного комплексу-стаціонару, який не поступається за рівнем комфорту готелям високого класу.

Щоб отримати інформацію про променеву терапію молочних залоз і записатися на консультацію до фахівця, телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.

Задати питання