Мамолог — другий «жіночий» лікар

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Мамолог — другий «жіночий» лікар
mamografia-mamolog

Проблема захворювань молочних залоз дуже поширена. Попит породжує пропозицію, тож безліч медичних і, що найнебезпечніше, «парамедичних» центрів пропонують мільйони способів лікування. Від гомеопатії до заклинань, при цьому, найчастіше, не проводячи навіть елементарної діагностики.

Але правильне обстеження має починатися з огляду мамолога.

Прийом спеціаліста проводиться за певним планом:

  1. Спочатку він визначає всі скарги жінки на сьогоднішній день або раніше. Вони фіксуються, лікар задає уточнюючі питання.
  2. Потім лікар-мамолог проводить огляд грудей, для чого потрібно повністю оголитися до пояса. Доктор промацує всі відділи молочної залози, а також області пахв, оцінюючи стан тканин, наявність ущільнень, змін в тканинах, болючість молочних залоз, виділень з сосків.
  3. Але візуального огляду недостатньо. Обов’язково потрібно зробити мамографію або ультразвукове дослідження молочної залози.

Хотілося б застерегти дівчат і жінок як від самолікування, так і від «новомодних» методів дослідження. У першому випадку ви піддаєте себе на серйозну небезпеку, адже правильну терапію може призначати тільки лікар, який має результати повного обстеження. А «нові методи» — спроба науково не обґрунтованого експерименту з непрогнозованими наслідками.

Класична мамографія — перевірений метод діагностики, а молодим жінкам (до 35-40 років) часто досить ультразвукового дослідження, адже сучасні апарати УЗД мають досить високу роздільну можливість.

Незважаючи на те, що захворювання прийнято вважати жіночою хворобою, молочна (грудна) залоза є і у сильної статі. А значить, не виключені проблеми і у чоловіків.

При консультаціях в центрі TomoClinic у наших спеціалістів гарантована відкритість і порядність у взаєминах з пацієнтами, бажання і готовність фахово допомогти кожному.

Задати питання