Медичні фізики УЦТ представили Україну на міжнародних змаганнях з планування променевої терапії

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Медичні фізики УЦТ представили Україну на міжнародних змаганнях з планування променевої терапії

Інженери-радіологи (медичні фізики) «Українського Центру Томотерапії» взяли участь в міжнародних змаганнях «Radiotherapy Plan Competition – 2017». Організаторами змагань є ініціативна група з King Faisal Specialist Hospital and Research Centre in Riyadh, Saudi Arabia (в Ер-Ріяд, Саудівська Аравія), результати були представлені на конференції International Conference on Advances in Radiation Oncology (ICARO2) у Відні, Австрія. Також конкурс офіційно визнаний МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії – світовий комітет з мирного застосування атомних технологій).

В цьому році в змаганнях взяли участь 1660 чоловік з 94 країн світу. Найбільша кількість учасників була представлена Китаєм – 346 осіб, також була велика кількість учасників з Індії (187 осіб) та Сполучених Штатів (147 осіб).

Змагання полягало в розрахунку усіма учасниками планів опромінення пацієнта з локалізацією голова-шия. Всі хто зареєструвався отримували набір, що складався з КТ з оконтуреною мішенню і критичними структурами, і завдання, в якому були чітко прописані цілі планування і вартість кожної з них в балах. Також плани були поділені на фантастичні, коли планувальника обмежував тільки час опромінення, і реальні клінічні з обмеженнями на кількість і напрямок пучків опромінення, а також з більш жорсткими вимогами до часу подачі дози.

У категорії клінічних планів медичний фізик УЦТ, Дмитро Сінчук, показав 34-й результат серед усіх учасників, і 5-й серед користувачів TomoTherapy, які брали участь в змаганні.

Сучасна променева терапія в Україні стала доступна лише кілька років тому. Система TomoTherapy®, – золотий стандарт променевої терапії, з’явилася в нашій країні в 2015 році, з відкриттям «Українського Центру Томотерапіі», який залишається єдиним медичним закладом в Україні, яке може запропонувати пацієнтам з онкологічними захворюваннями лікування методом томотерапії.

Задати питання