Ми поруч: підтримка від першого дня лікування

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Ми поруч: підтримка від першого дня лікування
reabilitacia-onkobolnih-kropivnitskiy

Із завідувачкою реабілітаційним відділенням Інною Канівець відбувся щирий діалог щодо центру відновлення TomoClinic.

—   Розкажіть про ваш шлях, як очолили реабілітаційне відділення. 

—   Я допомагаю людям вже 5 років. Використовую дієві методи психоаналізу, арт-терапії, когнітивної та позитивної психології. Працювала в медінституті, а згодом мені запропонували посаду завідувачки реабілітаційним відділом TomoClinic.

—   Чим центр відновлення для онкопацієнтів у Кропивницкому відрізняється від інших?

—   Вузькоспеціалізованих реабілітаційних центрів в Україні обмаль, особливо тих, що мають специфіку роботи з онкопацієнтами. Наш — новий. Тут працює молода і професійна  команда фахівців: 2 досвідчених реабілітологи, дієтолог, санітарки, медсестри.

—   Кому ви б порадили до вас звернутися? Тим паче, послуги центру відновлення для пацієнтів TomoClinic є безкоштовними.

—   Реабілітація необхідна всім пацієнтам, тож у нас задіяний підхід до повного спектру онкологічних захворювань. Універсальної програми для всіх онкоодужуючих не може бути, тому що у людей різні діагнози, різний загальний стан здоров’я.  Тож наші реабілітологи, психолог і лікарі розробляють програми індивідуально для кожного пацієнта. До того ж, фахівці орієнтуються на міжнародний досвід та програми реабілітаційних центрів світового рівня. Запрошуємо відновитися пацієнтів із захворюваннями молочної залози, з проктологічними, гінекологічними проблемами, після операцій.

centr-vidnovlennya-kropivnitskiy

—   З чого починається реабілітаційний супровід?

—   Момент, коли пацієнт дізнався діагноз. Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб лікування не нагадувало тяжку боротьбу, а стало лише етапом життя. З цим треба і з цим можна жити, до того ж, якісно. Тож ми пояснюємо ці істини, і людина себе готує до того, з чим може зіткнутися та що може очікувати. Дбаємо не тільки про фізичне здоров’я, а й про емоційний стан. Коли пацієнт налаштований на лікування, це допомагає організму протистояти хворобі. У центрі ми створюємо всі умови задля цілковитого покращення, людина стає на ноги — фізично та психологічно.

—   Що допомагає відновитися найшвидше та найкращим чином?

—   Комплексний підхід ефективніший, ніж просто звернення до психолога або діалог з друзями, близькими. Харчування, вправи, сон, психологічна підтримка — все це працює на результат. Наприклад, ароматерапія: цей метод не тільки впливає на органи відчуття, а й працює значно глибше. Внутрішня активація організму, покращення імунітету, оптимізм — «бонус», який пацієнт отримує разом із приємними ароматами. А ще, в залі для ароматерапії розташовано 8 крісел, і люди розуміють: я не один. Група підтримки тримає на плаву. Це веде до здорового мислення і відновлення.

—   Наскільки важлива реабілітація на шляху до одужання на вашу думку?

—  Психологічний стан — це фундамент. І реабілітація — одна з найважливіших складових комплексного лікування. Працює все разом: якість лікування, кваліфікація персоналу, реабілітаційні заходи. Все це неабияк важливо для досягнення позитивного результату.

—   Що б ви порадили пацієнтам TomoClinic?

—  Розповім одну історію, що трапилася навесні 2020 року — тоді я вперше працювала з онкохворим чоловіком. Він прагнув жити, але опускав руки після 8 курсів хімії. Тоді я зрозуміла: це виклик, і я маю допомогти попри все. 12 терапевтичних занять, регулярні вправи, діалог з дружиною — все було задіяно, щоб чоловік продовжував жити і бути здоровим. Тобто я раджу пацієнтам бути в одній команді з близькими, лікарями та реабілітологами.

Задати питання