Міфи про хімієтерапію

Хімієтерапія – один із основних та ефективних методів лікування онкології, який, в одних випадках дозволяє повністю ліквідувати злоякісні процеси, а в інших – призупинити ріст пухлини, і тим самим, досягти тривалої ремісії та продовжити повноцінне життя пацієнта.
Хімієтерапія може бути застосована як до, так і після операції. Іноді вона є єдиним методом лікування. Адже існують види раку, які неможливо прооперувати.
Незважаючи на доказову ефективність, існує безліч міфів та страхів, пов’язаних з хімієтерапевтичним лікуванням.

Міф: Якщо призначили «хімію», то надії більше немає.
Насправді: Хімієтерапія застосовується в лікуванні багатьох видів онкології. Іноді це може бути єдиним методом лікування. Але частіше її використовують в комбінації з іншими методами лікування.

Міф: Хімієтерапія не є ефективною.
Насправді: препарати підбирають у чіткій відповідності до типу пухлини і не застосовують хімієтерапію тоді, коли в цьому немає сенсу.

Міф: Пацієнт, який проходить курс хімієтерапії, прикутий до стаціонару.
Насправді: Більшість пацієнтів проходять курс лікування амбулаторно та після крапельниць спокійно вирушають додому.

Міф: «Хімія» руйнує не тільки ракові клітини, а й усі інші, перетворюючи пацієнта на інваліда.
Насправді: Пацієнтам призначають ефективну супровідну терапію, що дозволяє зменшити прояви побічних ефектів. Доза ліків розраховується дуже точно, щоб знищити пухлину і водночас не спричинити проблем зі здоров’ям.

Міф: Втрата волосся назавжди.
Насправді: Навіть якщо волосся випаде, то відразу після закінчення лікування воно знову почне рости. А ще варто врахувати, що багато
сучасних препаратів взагалі не викликають втрати волосся.

Хімієтерапевтичне лікування в TomoClinic відповідає рівню найкращих світових медичних центрів. Використовуються новітні методики, впроваджені в практику останні наукові розробки.

Запис на консультацію онколога:  0800301503

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

Задати питання