Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози

З 1 листопада по всьому світу стартувала щорічна акція «No Shave November» («Неголений листопад», «Листопад Без гоління» або «Небритябр»), яка триватиме місяць.

Метою акції є привернення уваги до проблеми ракових захворювань передміхурової залози у чоловіків. Головне правило – не голитися протягом усього листопада.

«Неголений листопад» бере свій початок від акції «Movember» або «Усабр» (англ. Moustache – «вуса» і november – листопад), яка зародилася в 2003 році в Австралії. Її суть в тому, що чоловіки кожного листопада відрощують вуса, проводять заходи для залучення уваги до цієї проблеми і роблять пожертвування на дослідження і боротьбу з раком передміхурової залози. Організатори хочуть допомогти чоловікам жити здоровіше, довше і щасливіше. Їх інвестиції спрямовані: на вивчення раку простати, раку яєчок, профілактику самогубств. «Movember» прагне підвищити якість життя хворих на рак, покращуючи фізичне і психічне здоров’я чоловіків.Movember-Feature.png

Хоч ці дві події і переслідують, за великим рахунком, одну мету, фонд «Movember Foundation» досить чітко дає зрозуміти, що «No Shave November» до них не має ніякого відношення.

Варто відзначити, що з роками обидві акції стають популярними і отримують підтримку різного роду організацій і компаній по всьому світу.

movembers.jpg

Наприклад, в Данії з’явилися автобуси «з вусами» і рекламні плакати компаній з відповідною атрибутикою.

Фонд «Movember Foundation» організовує акції в 21 країні і є єдиною світовою благодійною організацією, зосередженою виключно на здоров’ї чоловіків. Організація щорічно привертає увагу понад мільйону учасників. З 2003 року фонд зібрав $ 710 млн.

Ці акції дуже важливі, оскільки рак простати – одне з найпоширеніших злоякісних новоутворень у чоловіків. «Мовембер» не тільки збирає гроші, а й нагадує чоловікам про те, що потрібно стежити за своїм здоров’ям і вчасно перевірятися.

Фактори ризику :

 • Спадкова схильність;
 • Похилий вік (чоловіки старше 65 років);
 • Погана екологія;
 • Порушення гормонального фону;
 • Неправильна дієта (жирна їжа збільшує ризик виникнення раку простати);
 • Робота на виробництві гуми або з кадмієм.
no-shave-november.jpg

Якщо вищеперелічене має до вас відношення, необхідно з 40 років здавати щорічно аналізи і перевіряти рівень ПСА. Навіть, якщо відчуваєте себе абсолютно здоровим. А для решти чоловіків: з 40 років необхідно пальцеве ректальне дослідження щороку і аналіз на рівень ПСА з 50 років.

Пам’ятайте, що рак простати на ранніх стадіях виліковний, але прогресує повільно і спочатку розвивається без яскравої симптоматики.

Для профілактики раку простати потрібно:

 • Обмежити кількість кальцію і тваринних жирів в раціоні;
 • Включити в харчування велику кількість продуктів рослинного походження (соя, капуста, виноград, томати);
 • Якщо курите, потрібно відмовитися від цієї звички;
 • Помірно вживати алкоголь;
 • Займатися спортом, підвищити рівень фізичної активності.

Нагадаємо, у нас в Україні хірургічний метод лікування раку простати все ще залишається основним, не дивлячись на те, що після такого втручання чоловік практично не може повернутися до нормального повноцінного життя. У світі, згідно зі статистикою, успішність лікування раку передміхурової залози без операції становить 94%. Правильно підібрана стратегія лікування допоможе успішно побороти захворювання, уникнувши таких страшних наслідків як нетримання, еректильна дисфункція та інших.

Давайте разом підтримаємо «Мовембер» або «Неголений листопад» і нагадаємо ще раз про існуючу небезпеку раку простати і своєчасні заходи для запобігання найгірших наслідків. Адже хвороба починає проявляти себе вже тоді, коли шансів перемогти її практично не залишається.