МРТ-діагностика: протипоказання і підготовка до обстеження

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>МРТ-діагностика: протипоказання і підготовка до обстеження

Коли МРТ протипоказаний

МРТ категорично протипоказаний, якщо у вашому організмі є електронні медичні прилади – кардіостимулятор (штучний водій ритму, кардиовертер, пейсмейкер) або інші імпланти з програмним пристроєм. Не можна проводити МРТ, якщо в області дослідження знаходяться металеві фрагменти – осколки, кліпси, протези, стружка. Протипоказанням служать також проблеми з психомоторикою, алко- чи нарко- сп’яніння або інші прояви неадекватної поведінки.

Тим, хто страждає на епілепсію, обов’язково потрібно попередити про це лікаря. Практично неможливо провести МРТ дослідження, якщо пацієнт не в змозі бути нерухомим через сильний біль або потребує безперервної реанімації. Вагітним для МРТ дослідження потрібно надати направлення лікаря-гінеколога, а годування, критичні дні і наявність внутрішньоматкової спіралі не стануть перешкодою для МРТ.

Як підготуватися до МРТ

Як правило, МРТ не потребує особливої ​​підготовки. Відсутні обмеження у вживанні рідини, харчуванні і прийомі їжі. Але є винятки. Якщо ви готуєтеся до МРТ органів черевної порожнини з виконанням МР холангиографии – дослідження прохідності жовчних проток, пошуку каменів або інших патологій жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, то це потрібно робити натщесерце або не раніше 4-х годин після їжі. Органи малого тазу краще дивитися з наповненим сечовим міхуром. Для цього напередодні дослідження рекомендується випити близько літра простої негазованої води. Якщо ви готуєтеся до МРТ органів черевної порожнини або яким би то не було досліджень, коли вам будуть вводити контрастну речовину внутрішньовенно, то варто утриматися від ситної їжі. У цей день ваш сніданок або обід краще нехай будуть легкими.

_4.jpg

Процес обстеження МРТ

Перед МРТ дослідженням потрібно вести себе практично як в аеропорту перед рамкою – зняти з себе все, що може містити метал – біжутерію, одяг з металофурнітурною обробкою, ювелірні вироби, годинники. З кишень також потрібно дістати всі металеві предмети або речі на магнітах – запальничку, монети, ключі, мобільний телефон, банківські картки, флешки, дискети. Макіяж краще змити, оскільки засоби декоративної косметики можуть містити домішка металу. Зуби, виготовлені з металевих сплавів, на точності візуалізації зазвичай не відображаються.

Далі вас попросять пройти в спеціальний зал, де встановлено апарат. Там вас покладуть на зручний стіл, який заводиться в тунель апарату. Область дослідження обумовлюється запитом лікаря, який виписав пацієнту направлення на МРТ, або потребою самого пацієнта. У лікарів може виявитися своє бачення, і вони висловлять свої рекомендації з метою отримання максимально повних результатів обстеження.

Під час процедури не турбуйтеся – за вами буде спостерігати медичний персонал. У будь-який момент у вас буде можливість поговорити через спеціальний пристрій.

Може трапитися так, що в процесі дослідження з’явиться необхідність в застосуванні контрасту (контрастної речовини, МРТ з контрастом). Це спеціальний препарат для кращого «підсвічування» зон, які викликали занепокоєння доктора. Контраст для МРТ вводиться внутрішньовенно і не веде за собою неприємних ефектів.
Над чим доведеться потрудитися саме вам – це з півгодини або навіть менше спокійно полежати без жодних рухів. Від ваших зусиль і дисциплінованості буде залежати якість майбутніх зображень.

В ході дослідження ви будете чути гучні звуки різного рівня, ритму, тональності. Не лякайтеся, це нормальна робота апарату.

Після того, як дослідження успішно завершиться, лікар або лікарі, якщо ви скористаєтеся послугою Референс (друга думка), підданий обробці отримані в різних проекціях «нарізки» знімків ваших внутрішніх органів і тканин. Після ретельного аналізу лікарі видадуть свої медичні висновки. Отримати ці висновки ви зможете в той же або на наступний день. Знімки та протоколи дослідження роздруковуються на папері. Крім того, якщо ви захочете, вам видадуть DVD із записом ваших даних і необхідної програмою-переглядачем.