Головна/«Чоловіче здоров’я» і пікантні чоловічі проблеми про які не говорять …
11.04.2024

«Чоловіче здоров’я» і пікантні чоловічі проблеми про які не говорять …

Велика частина діагностується на сьогодні захворювань не мають статевої диференціації – можуть виявлятися як у жінок так і у чоловіків. Однак існує ряд проблем, які притаманні тільки чоловікам, їх часто називають «чоловічими хворобами».

Згідно зі статистикою, частота виявлення «чоловічих хвороб» в останнє десятиліття стрімко зростає. Понад 35% чоловічого населення страждають захворюваннями передміхурової залози, але проведені соцопитування стверджують, що більш ніж дві третини чоловіків звертаються до лікаря лише в самому крайньому випадку. На жаль, чоловіки більше часу витрачають на догляд за своїм автомобілем і снастями для риболовлі, ніж на турботу про своє здоров’я. Чоловіки готові писати дружині заповіт при елементарної застуді, але коли справа заходить про серйозному питанні – «чоловічому здоров’ї», то в більшості випадків проблема ігнорується і замовчується до останнього.

Що ж таке «чоловіче здоров’я»?

Визначення даного словосполучення досить багатогранне. Не варто вважати, що це чисто урологічні або андрологічні проблеми, тобто фізіологічні можливості статевої системи чоловіка і його адекватну фертильність. Крім фізіологічного стану, не потрібно забувати і про психологічну складову. Те, що робить чоловіка ЧОЛОВІКОМ, а не просто якось функціонує людським організмом. Він повинен відчувати свою силу, і навіть в деяких моментах перевага, першість у багатьох життєвих аспектах. Дехто каже, що «чоловіче здоров’я знаходиться в жіночих руках», але це не завжди так. Бувають випадки, коли чоловік, щоб не впасти в очах жінки, боїться сказати про якісь свої нездужання або занепокоєння пов’язаних з сексуальним життям або неприємних відчуттях при сечовипусканні. Але й думати виключати і можливе байдужість жінок, яке теж має місце бути.

 width=

Чи правда чоловіки байдужі до свого здоров’я?

В силу виховання, сорому або особливостей менталітету, чоловіки дійсно не схильні шукати допомоги у лікарів, коли мова заходить про таку пікантну проблеми як «чоловіче здоров’я».
Тенденцію погіршення «чоловічого здоров’я» можна пояснити багатьма причинами, серед яких чільні місця займуть шкідливі звички, хронічні стреси, малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, несприятливі умови життя. Також важливу роль для збереження чоловічого здоров’я відіграє дотримання особистої та сексуальної гігієни, щоб уникнути безладних сексуальних зв’язків, регулярне статеве життя.
Чоловіки набагато менше володіють інформацією про можливі симптомах і проявах небезпечних хвороб, але частіше входять до груп ризику захворювань в силу способу життя і різних звичок, які шкодять здоров’ю. Крім того, чоловіки надають набагато менше значення пропаганді здорового способу життя та інформації, джерелом якої є різні професійні медичні ресурси та асоціації.

Найчастіше звернення до фахівця відбувається вже в тому стані, коли терпіти вже далі немає сил, і хвороба вже на тій стадії, коли замість простого лікування, доводиться вдаватися до серйозних заходів і виправити ситуацію, що склалася стає непросто. Для попередження таких ситуацій, потрібно просто відразу звертатися до фахівця при будь-яких підозрілих симптомах, не чекати, що пройде саме, не займатися самолікуванням і самодіагностикою в Інтернеті.

Чи є «вік» у чоловічих захворювань?

Усталена громадську думку чомусь схиляється до тому, що про «чоловічих хворобах» не варто турбуватися як мінімум до 55-60 років, але насправді це ілюзія. Так, ймовірність виникнення деяких захворювань, таких як аденома або рак простати, з віком значно зростає, але не рідко ці ж захворювання діагностують у чоловіків середнього віку – 30-40 років. Також не потрібно забувати, що запальні захворювання сечостатевої системи чоловіка зустрічаються у всіх без винятку вікових груп, а саме вони служать фундаментом для розвитку більш небезпечних наслідків.

Найбільш поширені «чоловічі захворювання»

Виходячи з причин, які викликають появу чоловічих хвороб, їх можна умовно розділити на захворювання запального і незапального характеру, а також новоутворення. Найбільш частими хворобами чоловіків є:

– Простатит (запалення передміхурової залози)
– Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози)
– Еректильна дисфункція (передчасне сім’явиверження, імпотенція)
– Запалення крайньої плоті

Почнемо з найбільш начулися проблеми, про яку всі знають, але ніхто не говорить – простатит. Реклама найрізноманітніших засобів з екранів телевізора або в Інтернеті створює враження, що немає нічого простішого ніж вилікувати простатит і тут же з експертними знаннями цього питання вдаються до самолікування. Але звідки впевненість, що це дійсно простатит? Вилікувати простатит надовго або назавжди дійсно не складно, але робити це потрібно тільки після консультації з фахівцем.

 width=

Що ж таке простатит насправді? Це найбільш часто зустрічається захворювання у чоловіків – запалення передміхурової залози. На цю недугу страждають від 30 до 85% чоловіків старше 25 років.

Неприємним моментом є те, що дуже часто простатит протікає безсимптомно або з рідкісними больовими відчуття в промежині, надлобковій області, яєчках, поясниці. У кожного третього чоловіка, який страждає на простатит, виявляють захворювання, що передаються статевим шляхом. Попадання інфекції в простату відбувається з сечовипускального каналу, сечового міхура, прямої кишки, по кровоносних і лімфатичних судинах малого тазу. Також, простатит може бути викликаний гнійними вогнищами в інших органах, наприклад при ангіні, грипі, пневмонії.

Простатит і аденома простати – різні захворювання. На жаль, багато хто помилково думають, що це якщо не одне і те ж захворювання, то щось дуже схоже.

Простатит являє собою захворювання запального характеру, аденома простати – це доброякісна пухлина (розростання тканини простати). Вона не може переходити на інші внутрішні органи і не втрачено зв’язок простати. У народі аденому простати називають «чоловічим клімаксом». Початок цього процесу зазвичай припадає на вік близько 40 років і є дуже поширеним, але не рідко зустрічається і у чоловіків в більш молодому віці. Після 50 років аденома простати діагностується практично у кожного другого чоловіка, а після 80 років у дев’яти з десяти чоловіків. Варто відзначити, що аденома простати не є наслідком нормального процесу старіння, а являє собою прояв захворювання, яке можна і потрібно лікувати в будь-якому віці.

Як попередити виникнення серйозних наслідків?

Основні рекомендації досить очевидні – уважне ставлення до свого здоров’я, своєчасне звернення до лікаря при наявності будь-яких тривожних симптомів. Також, щоб уникнути появи запущених захворювань сечостатевої сфери і їх ускладнень кожному чоловікові, котрий досяг віку 40 років, слід подбати про власне чоловічому здоров’ї, і проходити щорічний профілактичний огляд у фахівця, андролога або уролога.

Ці прості правила дозволять уникнути погіршення якості життя, статевої і репродуктивної функції, а також убезпечать від появи злоякісних новоутворень статевих органів (раку простати), яким часто передують запущені захворювання, які можна було елементарно вилікувати. Рак простати є досить поширеним чоловічим захворюванням, і діагностується у кожного сьомого чоловіка після 50 років, але це захворювання не тільки чоловіків старшого віку. На ранніх стадія рак передміхурової залози успішно виліковний безболісно і без операцій.

Сучасна медицина приділяє величезну увагу не тільки лікуванню, а й підтримці чоловічого здоров’я. Профілактичні заходи включають нормалізацію режиму життя і харчування, регулярні фізичні навантаження, нормалізацію сексуального життя. Пам’ятайте, що елементарні профогляди і увагу до свого здоров’я не тільки збережуть чоловіче здоров’я і якість життя на довгі роки, але можуть зберегти і життя.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху