Наскільки ефективне лікування раку простати методом томотерапії

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Наскільки ефективне лікування раку простати методом томотерапії

Передміхурова залоза надзвичайно чутлива до радіоактивного опромінення, тому з появою установки променевої терапії з модульованої інтенсивністю (IMRT) – Томотерапіі, радіотерапія висунулася вперед як основний метод лікування раку простати.

Томотерапія здатна не просто повернути пацієнта до життя. Томотерапія здатна повернути чоловіка до безрецидивной і повноцінного життя. Після курсу Томотерапіі неможливо зіткнутися з такими побічними ефектами лікування як еректильна дисфункція (імпотенція) або нетримання сечі, як це часто буває після операцій.

Успішність лікування раку простати безпосередньо залежить від правильно обраної дози опромінення. Тому вже на етапі планування лікування потрібно розглядати ймовірні сценарії розвитку подій. Повторне опромінення рідко кому буває показано, тому шанс вилікувати рак простати за допомогою Томотерапіі зі щадним впливом на весь організм потрібно використовувати максимально.

prostate-cancer-depiction copy.jpg

Висока доза опромінення злоякісної пухлини простати дуже серйозно цей шанс підвищує. Однак збільшити інтенсивність опромінення в традиційних методиках, можливості немає. Будь-яка людина дихає, і як би він не старався бути нерухомим, вдих і видих призводять до зміщення новоутворення, підбиваючи під опромінення не тільки злоякісні клітини, але і здорові. Тому навіть невисокі дози опромінення іноді призводять до ускладнень. Потрібно чітко розуміти, що стандартні методи радіотерапії раку простати є менш ефективними, ніж Томотерапія, а ризик небажаних наслідків за собою тягнуть набагато більший. Томотерапія всі ці питання знімає завдяки можливості регулювання дози опромінення і надточних попаданню променів в злоякісну мета.

Через 10 років у пацієнтів, які пройшли радіотерапію з високою інтенсивністю опромінення в 76-80 Грей, рецидиви трапляються незрівнянно рідше, ніж у тих, хто проходив лікування з меншою інтенсивністю опромінення в 70 Грей.

Так що якщо сьогодні у вас на руках неприємний діагноз – рак простати, не впадайте в ступор. Так, ще недавно це звучало б як вирок до тривалої гормональної терапії з її можливими наслідками – імпотенцією, зростанням грудних залоз, ожирінням, проблемами з серцем, або хіміотерапію, або хірургічне втручання. Але Томотерапія дійсно дає шанс перемогти захворювання і при цьому зберегти колишній темп і якість життя.