Названо один із найнебезпечніших для кишківника напоїв

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Названо один із найнебезпечніших для кишківника напоїв

Вживання солодких газованих напоїв збільшує ризик розвитку раку кишківника, заявляють американські вчені. Такого висновку дійшли експерти Гарвардської школи громадського здоров’я за підсумками дослідження, результати якого опубліковані у виданні The American Journal of Clinical Nutrition:

Дослідники вивчили дані понад 120 тисяч учасників і провели паралелі між частотою випадків раку прямої кишки та числом летальних наслідків, а також вживанням пацієнтами продуктів із фруктозою та напоїв із доданим цукром.

Експерти вважають, що часте вживання таких напоїв збільшує шанс розвитку патологій у верхній та середній частині прямої кишки. Вчені зазначають, що на ризик розвитку раку впливає вживання солодких напоїв протягом останніх десяти років. Тим, хто любив побалувати себе газованою водою в дитинстві, але зараз знизив її вживання, немає приводу хвилюватися.

Але! Злоякісна пухлина прямої кишки не єдиний вид раку, який може розвитися через зловживання напоями з доданим цукром. Такі напої можуть викликати патології в печінці, підшлунковій залозі, а також рак ендометрія.

Давайте не брати участь у цій сумнівній лотереї, тобто не вживати часто солодкі газовані напої, проходити профілактичні обстеження та звертатися до фахівців негайно за перших тривожних симптомів.

Щоб отримати інформацію і записатися на консультацію, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

Задати питання