Нові технології боротьби з раком: без болю, операцій і ускладнень

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Нові технології боротьби з раком: без болю, операцій і ускладнень

21 червня 2016 року в місті Черкаси «Український Центр Томотерапіі» провів науково-практичну конференцію «Томотерапія – сучасний метод радіотерапії», присвячену радіотерапії онкологічних захворювань.

Все частіше лікарі всього світу відзначають – рак не вирок. З ним можна боротися не тільки ефективно, але й без шкоди для здорових органів і тканин, і головне – зі збереженням звичного способу і якості життя людини.

Україна, на жаль, займає лідируючі позиції в Європі якраз за кількістю людей, яким поставили онкологічний діагноз. Щорічно більш ніж 160 000 громадян нашої країни дізнаються, що у них рак, а 90 тисяч українців помирають від онкозахворювань. Кожен третій з них – людина працездатного віку. Рак веде свою тиху, малопомітну війну.

Ми всі чуємо про те, як сім’ї збирають гроші на лікування дітей за кордоном. Щорічно в Україні реєструється близько тисячі хворих на рак дітей. Більше 30 відсотків з них зовсім маленькі – до шести років.

На жаль, у свідомості людей результативна боротьба з раком все ще асоціюється з лікуванням за кордоном, і мало хто знає, що ефективно боротися з онкозахворюваннями можна і в Україні. У нашій країні вже використовуються нові технології, що дозволяють знищити патологічні новоутворення. Саме про це йшла мова під час науково-практичної конференції «Томотерапія – сучасний метод радіотерапії».

«Томотерапия - современный метод радиотерапии»

Головна мета конференції – навчання фахівців новим сучасним методам радіотерапії, обмін досвідом роботи променевих терапевтів і лікарів-онкологів Черкаської області. Учасники мали можливість перейняти досвід не тільки відомих українських, а й міжнародних експертів.

Доповіді конференції були присвячені обговоренню новітніх радіотерапевтичних методик і технологій лікування онкологічних захворювань, зокрема, революційного методу лікування ракових пухлин – томотерапіі. Апарат дистанційної променевої терапії TomoTherapy® Tomo HD поєднує в собі можливості комп’ютерного томографа з лінійним прискорювачем. Томотерапія або спіральна томотерапія (HT) являє собою вид променевої терапії, при якій випромінювання доставляється поcрезово, точно потрапляючи в мішень (пухлина) і не зачіпаючи здорові тканини і органи прилеглі до пухлини.

конференция

В системі TomoTherapy® поєднуються передова технологія формування випромінювання по спіралі і щоденний контроль стану пацієнта і розміру пухлини системою комп’ютерного зображення. Висока точність опромінення системи TomoTherapy® забезпечує захист здорових тканин і збереження якості життя після лікування. «Український Центр Томотерапіі» – єдиний в Україні онкологічний центр, який оснащений апаратурою такого рівня.

Теми конференції «Томотерапія – сучасний метод радіотерапії»:

Сучасна променева терапія очима онколога

Доповідач – Ковальов Олексій Олексійович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри онкології Запорізької медичної академії післядипломної освіти

«Український Центр Томотерапіі» – успішний приклад реалізації принципів державно-приватного партнерства в медицині

Доповідач – Одарченко Сергій Петрович, доцент кафедри онкології Вінницького національного медичного університету, лікар онко-хірург вищої категорії, головний лікар Українського Центру Томотерапіі

Клінічний досвід роботи «Українського Центру Томотерапіі»

Доповідач – Серьогіна Наталія Михайлівна, лікар променевої терапевт вищої категорії, завідувач лікувальним відділенням клініки

Ад’ювантна терапія естроген негативного раку молочної залози – предиктор довгострокового виживання

Доповідач – Ковальов Олексій Олексійович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри онкології Запорізької медичної академії післядипломної освіти