Новий стандарт лікування раку простати: домогтися одужання і відмінної якості життя

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Новий стандарт лікування раку простати: домогтися одужання і відмінної якості життя

Якість життя — сьогодні ці слова «на слуху», стали звичними, і ми не завжди замислюємося над істинним їх змістом. Адже саме збереження якості життя — одне із серйозних питань сучасної онкології. Причому є вид раку, при лікуванні якого проблема може бути дуже гострою. Йдеться про таке поширене серед чоловіків захворювання, як рак передміхурової залози.

Чого побоюються чоловіки? Звичайно, переживають через можливі ускладнення після лікування, такі як нетримання сечі, ослаблення сексуальної функції. Ми розуміємо, що ці чутливі моменти часто стають проблемами не тільки для пацієнта, але і для всієї його родини, для близьких. Чи можна їх вирішити? Чи можна провести оптимальне лікування раку простати так, щоб ризик ускладнень звести до мінімуму? Наші фахівці-радіологи стверджують, що, використовуючи новітні технології, сучасні методи діагностики і щадне променеве лікування, — можна!

«Безумовно, для нас завжди в пріоритеті онкологічний результат лікування, але збереження якості життя також є однією з основних наших задач при лікуванні чоловіків з раком простати», — каже досвідчений лікар-радіотерапевт, завідуюча лікувальним відділенням TomoClinic Наталія Серьогіна.

Детальніше про те, як ми проводимо радіотерапію і що їй передує

Уявіть, що потрібно знищити пухлину, вдарити в неї променями дуже точно, коли вона оточена структурами, які контролюють сечовипускання і сексуальну функцію. Звідси і проблема при лікуванні раку простати. Адже чому виникають ускладнення? Простата маленька і оточена критично важливими органами. Коли при проведенні радіотерапії в область опромінення потрапляє будь-яка з таких структур, це може іноді приводити до послаблення еректильної функції, до подразнення сечового міхура або прямої кишки.

Щоб максимально уникнути ускладнень, вкрай важливо правильно розрахувати обсяг опромінення, визначити поширеність пухлинного процесу. Це можливо тільки із застосуванням ультрасучасного діагностичного обладнання, такого як МРТ, на етапі планування лікування. Завдяки результатам магнітно-резонансної томографії (МРТ-дослідження) фахівці точно виділяють обсяг опромінення, критичні органи, тобто ті органи, які нам треба захистити під час променевої терапії і, таким чином, знизити ймовірність можливих ускладнень, зберегти якість життя пацієнта.

Наступний етап — це саме планування радіотерапії. І лікування пацієнта починається тільки тоді, коли у лікарів є чіткий індивідуальний план для проведення ефективної і, в той же час, максимально безпечної радіотерапії.

В TomoClinic використовують тільки найсучасніші методи, а саме — інтенсивно модульовану променеву терапію. Такий метод лікування дозволяє максимально знизити дозу випромінювання на критичні органи, розташовані поруч з передміхурової залозою, і при цьому забезпечити високу дозу в пухлині, яка буде для неї смертельною.

Сам курс променевої терапії проводять тільки під візуальним контролем, тобто положення пухлини і критичних органів наші фахівці контролюють щодня.

Саме такий підхід — це новий стандарт успішного лікування раку передміхурової залози. Ви повинні знати, що сьогодні лікарі можуть спланувати і провести радіотерапію при раку простати так, щоб домогтися одужання пацієнта і відмінної якості життя.

Щоб отримати інформацію і записатися на консультацію, телефонуйте:

0 800 30 15 03 — безкоштовно по Україні.

Задати питання