Новини світової онкології. Маловідомий симптом може сигналізувати про рак стравоходу

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Новини світової онкології. Маловідомий симптом може сигналізувати про рак стравоходу

«При невмотивованій гикавці треба звернутися до лікаря. Якщо фахівець не знайде очевидної причини, то повинен направити пацієнта на ендоскопію, рентген грудної клітки, ЕКГ або аналізи крові. За результатами досліджень може бути виявлений рак», — сказав директор і головний фармацевт британської онлайн-аптеки Medicine Direct доктор Хуссейн Абде.

Досвідчений лікар пояснив, що цей маловідомий симптом може сигналізувати про рак стравоходу, пише Daily Express.
Доктор Абде посилається на ірландське дослідження, засноване на вибірці з 99 пацієнтів з раком стравоходу, яке показало, що з них 27% повідомили про постійні напади гикавки. За словами провідного автора дослідження Томаса Уолша, раніше гикавка була неочевидним симптомом і зараз потребує додаткового дослідження.

Результати також показали, що 68% учасників повідомили про втрату ваги, а 82% зазнавали труднощів з ковтанням. Ще одним поширеним симптомом стала млявість.

За словами доктора Абде, гикавку зазвичай викликають швидке поглинання їжі або напоїв, вживання алкоголю або переїдання.
«Коли без очевидної причини ваш шлунок перестає працювати належним чином або ви постійно відчуваєте здуття, це може бути тривожним симптомом, і необхідно пройти обстеження», — пояснив лікар.

Якщо пухлина тисне на діафрагму, такий тиск може викликати спазми і провокувати гикавку. Про це ж говорить і автор дослідження Томас Уолш. Вчений припустив, що гикавка у людей з раком стравоходу може бути пов’язана з діафрагмовим нервом.

Звертайте увагу на будь-які зміни у вашому організмі і вчасно звертайтеся до фахівців.

Задати питання